گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 09:00:11
تعداد بازدید: 106
استاندار هرمزگان در نشست با هنرمندان: گلایه می کنم چون انسجام کار فرهنگی نداریم
email pdf word plus minus reset color
" نارسایی های فرهنگی در استان مشهود است و باید این نارسایی ها اصلاح شود، دستگاه های فرهنگی و مدیران باید مجموعه های خود را فعال کنند به همین جهت از عملکرد این مجموعه ها انتقاد داریم و از آن ها گله مند هستیم".

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

استاندار هرمزگان ضمن عنوان کردن این مطلب افزود: انسجام فرهنگی در حال حاضر وجود ندارد و حوزه فرهنگ و تولیدات آن در رکود قرار دارند، به همین خاطر تمام مجموعه هایی که در این حوزه فعالیت می کنند باید با یکدیگر هم افزایی داشته باشند و نشاط را به بدنه اجتماعی جامعه تزریق کنند؛ چون تولیدات و دست آوردهای آن ها برای عموم مردم است.

همتی گفت: متاسفانه در کشور به واسطه موازی کاری هایی که در انجام امور فرهنگی وجود دارد با وجود منابع و بودجه مناسبی که تخصیص می یابد در بین این نهاد های موازی تقسیم و خرد می گردد که باعث می شود شاهد خروجی مناسبی از آن ها نباشیم.

عالی ترین مقام دولت در استان اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و هنری همه حاضر به فعالیت می باشند اما مرکز ثقلی که آن ها را در کنار هم تجمیع و متحد کند وجود ندارد؛ لذا این مرکز باید در استانداری مستقر گردد و به گونه ای نقش هماهنگ کننده را داشته باشد.

وی بیان کرد: بسیاری از مشکلات جامعه را می توان با زبان هنر حل و فصل کرد و دیگر بصورت صلبی نمی توان به اهداف مشخص برای ارتقاع فرهنگ دست یافت.

اخلاقی پور معاون امور اجتماعی استانداری نیز اظهار داشت: نارسایی های زیادی در بخش های مختلف وجود دارد و در صدر آن فرهنگ قرار دارد که محجور واقع شده است.

وی گفت: ما باید هنر را مصرفی کنیم و جایگاه آن را در سبد خانواده ها مشخص کنیم و این امر تنها با هماهنگی و انسجام بین متولیان فرهنگی دست می یابد.

دکتر کمالی نیز به نمایندگی از هنرمندان استان گفت: سرمایه گذاری در بخش هنرهای نمایشی و فرهنگ در حقیقت یک سرمایه گذاری پر سود است.

وی افزود: نمایش هنری ارزشی است، زبان نمایش نیز از تاثیر گذارترین روش های ارتقاع فرهنگ است.

کمالی عنوان کرد: هر حرکت فرهنگی نیازمند پشتوانه مالی است.

مجید ذاکری نیز در این جلسه با بیان این که تنها انجمن فعال حوزه داستان، انجمن فعال حوزه هنری است بیان داشت: اگر جامعه ای گذشته خود را نشناسد بدون شک آینده ای نیز نخواهد داشت.

راشد انصاری طنز پرداز و نویسنده بنام کشور نیز اظهار داشت: گله و درد دل در حوزه فرهنگ و هنر فراوان است و فرصت برای بیان آن ها نیز زیاد؛به خصوص در پیکره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید حل و فصل شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 09:00:11
تعداد بازدید: 106
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی