گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3162
تاریخ :1397/12/27 ساعت 09:14:22
تعداد بازدید: 1447
وزير راه و شهرسازي: 80 فروند شناور مسافري آماده سفرهاي دريايي نوروزي هستند
email pdf word plus minus reset color
وزير راه و شهرسازي گفت: 80 فروند شناور با ظرفيت 5 هزار و 900 صندلي براي سفرهاي دريايي نوروزي 98 پيش بيني شده است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، محمد اسلامي در حاشيه آغاز به کار ستاد تسهيل سفرهاي دريايي نوروز 98 در بندر شهيد حقاني بندرعباس در جمع خبرنگاران افزود: شناورهاي ياد شده داراي صلاحيت، کيفيت و لوازم ايمن هستند و در تمام شبانه روز در مسيرهاي دريايي تردد 
دارند.

وي بيان داشت: با توجه به ساماندهي صورت گرفته، در شهر بندرعباس نيز حدود 40 شناور آماده هستند که مي توانند سفرهاي دريايي مردم را از اسکله شهيد حقاني برقرار کنند.

وزير راه و شهرسازي اظهارداشت: امکانات پشتيباني و تسهيل گري نيز در اين راستا صورت گرفته که مهم ترين آن خريد اينترنتي بليت هاي شناوري بوده که مردم خيلي راحت مي توانند آن را تهيه کنند.

اسلامي ادامه داد: خدمات پسکرانه اي که با همت استاندار هرمزگان ايجاد شده و تعاملي که مردم براي پشتيباني سفر دارند، شرايط مناسبي را براي ايمني سفرها بوجود آورده و اميدواريم که در جزاير، سواحل و در سفرهاي تفريحي و گردشگري نوروز 98، مردم ايران سفرهاي ايمن و سلامتي را داشته باشند.

آمادگي ناوگان هوايي، دريايي، ريلي و زمينيدر نوروز 98

وزير راه و شهرسازي گفت: همه بخش هاي حمل و نقل و ناوگان هوايي، دريايي، ريلي و زميني کشور آمادگي اجراي سفرهاي 
نوروزي 98 هستند.

اسلامي اضافه کرد: در ناوگان هوايي کشور حدود 22 هزار صندلي، ريلي 22 هزار صندلي با 235 رام قطار، اتوبوسراني 
بين شهري 14 هزار و 500 دستگاه اتوبوس و دريايي نيز 5 هزار و 900 صندلي آماده عمليات هستند.

وي اظهارداشت: اين ضريب آمادگي و کميتي عرضه شده نسبت به سال گذشته در همه بخش هاي حمل و نقلي حدود 15 درصد افزايش دارد که پيش بيني مي شود در جذب و ميزان سفر نيز نسبت نسبت به سال قبل افزايش داشته باشيم.

وزير راه و شهرسازي در ادامه از رانندگي که در جاده ها هستند خواست رعايت مقررات را داشته باشند و با بي احتياطي ايام نوروز را به کام مردم و ديگران تلخ نکنند.

وزير راه و شهرسازي با همراهي ‹محمد راستاد› معاون وزير و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي، اعضاي هيات عامل اين سازمان، استاندار هرمزگان، نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، مديرکل بنادر و دريانوردي استان و جمعي ديگر از مديران اجرايي ضمن بازديد از بخش هاي مختلف بندر شهيد حقاني به عنوان بزرگترين پايانه مسافري دريايي ايران، سردرب ورودي اين بندرشهيد را نيز افتتاح کرد. بندر شهيد حقاني بندرعباس بزرگترين پايانه مسافري دريايي ايران محسوب مي شود که داراي بزرگترين ناوگان مسافري دريايي کشور با 40 فروند شناور استاندارد و پيشرفته و ظرفيت ترابري درجاي افزون بر 4000 نفر براي سفر دريايي به جزاير قشم، هرمز و لارک است. طرح نوروزي تسهيل سفرهاي دريايي استان هرمزگان در سه بخش ايمني مسيرهاي تردد، بنادر و شناورها از امروز آغاز شده و به مدت 20 روز، تا 15 فروردين ماه سال آينده ادامه دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3162
تاریخ :1397/12/27 ساعت 09:14:22
تعداد بازدید: 1447
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی