گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2952
تاریخ :1396/12/16 ساعت 08:55:01
تعداد بازدید: 171
فولاد هرمزگان گواهی نامه حمایت از حقوق مصرف کننده را گرفت
email pdf word plus minus reset color
در پی کسب موفقیت های پی در پی و پس از حضور شرکت فولاد هرمزگان در بین 100 شرکت برتر ایران، این شرکت موفق به دریافت گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان شد.

عکس اصلی خبر

در هفدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که باحضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، پزشکیان نایب ریس مجلس شورای اسلامی و محمود نوابی معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سالن همایش های صدا وسیما برگزار شد فولاد هرمزگان موفق به دریافت گواهینامه و تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان شد. فولاد هرمزگان پیش از این نیز در بیستمین سال رتبه بندی شرکت های برتر ایران (IMI100 ) موفق به حضور در بین صد شرکت برتر شده بود.

مدیر فروش شرکت فولاد هرمزگان در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی این شرکت در پی کسب این موفقیت ها ،در تشریح استراتژی فولاد هرمزگان برای فروش بیشتر و صادرات به کشورهای دیگر اظهار داشت: بازار به عنوان یک سیستم پویا مرتبا» در حال تغییر است  و می بایست هوشمندانه برای مقابله با این نوسانات و عبور از وضعیت های پیش رو روش ها و شیوه های مختلفی را متناسب با شرایط و رفتار بازار بکار گیریم تا در دوره های فراز و فرود تقاضای بازار، شرکت های تولید کننده کمتر دچار آسیب شوند و یا از فرصت های بدست آمده حداکثر استفاده را بعمل آورند .

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بهبود ساختارهای مورد استفاده در تجهیزات، سطح انتظارات مشتریان و نیاز مصرف کنندگان محصولات فولادی تغییر کرده است و کیفیت محصول، تحویل به موقع، پاسخگویی سریع و ارائه خدمات مطلوب به عنوان اولویت های اول آن ها مطرح گردیده است و از آن رو بر رقابت شرکت ها به ویژه در بازارهای صادراتی بر سر حفظ و افزایش سهم بازار افزوده شده است و  لازم است در تعیین نقشه راه استراتژی شرکت ها، اهداف بر اساس تفاهم نامه ها، توافقات و همکاری های بلند مدت با مشریان متمرکز گردد.

 از این رو استراتژی شرکت فولاد هرمزگان برای افزایش سهم بازار در زمینه بازار یابی و فروش محصولات فولادی به ویژه فروش محصول نیمه نهایی تختال بر پایه شیوه های فروش در جهت جذب مشتریان جدید و حفظ و خرید پایدار مشتریان بالفعل انعطاف پذیرتر گشته و عمدتا رویکرد مد نظر بصورت همکاری های بلند مدت با مشتریان استراتژیک و یا روش های فروش اعتباری که استراتژی برد- برد طرفین را مد نظر قرار میدهد می باشد.

شکری زاده افزود: بی تردید بدون مطالعه بازار و بازاریابی، فروش تختال و رقابت در بازارهای جهانی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. در بازارهای داخلی نیزبه  علت عرضه بیش از تقاضای بازار به همین میزان مشکل وجود خواهد داشت.

 در بازارهای جهانی توسعه بازارهای  جدید صادراتی آن هم در یک مقیاس میلیونی ونیز رقابت تنگاتنگ  با کشورهای مطرح دنیا بسیار مشکل خواهد بود و رقابت بر سرکسب و افزایش سهم بازار شدید می باشد، به همین منظور شناسایی بازارهای هدف و شناخت صحیح مشتریان از طریق بازاریابی و تحقیقات بازار اولویت اول مدیریت فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان خواهد بود.  لذا در  این زمینه مطالعات گسترده ای را شروع نموده ایم و فعالیت های خوبی در این زمینه صورت داده ایم از جمله می توان به مطالعه و توسعه بازار در منطقه اروپا، جنوب شرق آسیا و هند به منظور شناسایی نیاز مشتریان در زمینه فروش تختال های کیفی وبا ارزش افزوده بالاتر، تحویل به موقع و تامین پایدار و نیز تلاش برای تعاملات بیشتر با مشتریان خارجی از طریق برآورده نمودن نیاز حداکثری آن ها در بازارهای هدف صادراتی اشاره نمود.

مهندس شکری زاده در ادامه گفت: بنابراین استراتژی فروش هر سازمانی یکی از مهمترین برنامه های آن مجموعه شناخته می شود که تحقق آن، تلاش های کل سازمان را به ثمر می رساند و درآمدزایی را برای آن مجموعه به ارمغان می آورد لذا عملکرد رو به رشد  فروش ماه های گذشته در زمینه صادرات و عرضه به بازارهای  داخلی به روشنی بیانگر این موضوع می باشد.  رشد 53 درصدی فروش داخلی، رشد 10 درصدی فروش صادراتی و رشد کلی 21درصدی در یازده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، از جمله دستاوردهای بزرگی است که در زمینه مدیریت عرضه تختال به صنایع کشور و بازارهای صادراتی داشته ایم.  وی در پایان اظهار داشت: به طور کل استراتژی برنامه های فروش شرکت فولاد هرمزگان، تامین حداکثری نیاز بازار داخل به عنوان یکی از راهبردهای اصلی همواره در دستور کار بوده و نیز با توجه به مزیت ها و موقعیت خاص شرکت، چشم انداز شرکت به سمت بازارهای هدف صادراتی می باشد از این رو پیش بینی می شود عرضه تختال فولاد هرمزگان تا پایان سال جاری در بازارهای صادراتی از مرز یک میلیون تن فراتر رود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2952
تاریخ :1396/12/16 ساعت 08:55:01
تعداد بازدید: 171
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی