گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 10:41:11
تعداد بازدید: 536
آغاز طراحی و مُستند نگاری نقشه گردشگری جزیره هنگام
email pdf word plus minus reset color
طراحی و مُستند نگاری نقشه گردشگری جزیره هنگام باهدف کمک به توسعه گردشگری و افزایش توان اقتصادی مردم این جزیره آغاز شد. به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: گروه مشاور، با بازدیدهای میدانی و مصاحبه‌های مردم‌شناسی در این جزیره، طراحی نقشه گردشگری را آغاز کرده است.

عکس اصلی خبر

سید محمدامین جعفری حسینی افزود: هدف از این مُستند نگاری کمک به توسعه گردشگری و افزایش توان اقتصادی مردم این جزیره است.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این نقشه، استفاده از ادبیات محلی در نام‌گذاری و مکان‌یابی محوطه‌های میراث فرهنگی و گردشگری جزیره هنگام است.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: میراث طبیعی، فرهنگی و جنبه‌های مختلف صنایع‌دستی به همراه نشانی اقامتگاه‌های محلی جزیره هنگام در این نقشه نشان داده می‌شود.جعفری حسینی خاطرنشان کرد: این کار در کنار زیرساخت‌های گردشگری و انجام دوره‌های آموزشی باعث ایجاد توسعه پایدار در این جزیره می‌شود.وی افزود: طراحی و مُستند نگاری جزیره هنگام با داشتن جاذبه‌های طبیعی فراوان همچون خلیج دلفین‌ها، لاک‌پشت‌ها و سواحل زیبا ،مهم است.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: کوه‌ها و خاک‌های رنگی، آهوان جبیر، بازارچه گردشگری، اقامتگاه‌های محلی، غذاخوری‌های بومی و سنتی و میزبانی خوب مردم جزیره هنگام به پایدار شدن فعالیت‌های گردشگری این جزیره کمک می‌کند.

جعفری حسینی عنوان کرد: مهم‌ترین راه دسترسی به جزیره هنگام اسکله‌های کندالو و شیب دراز است که نقشه‌های گردشگری جزیره هنگام در این مکان‌ها بین گردشگران توزیع خواهد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 10:41:11
تعداد بازدید: 536
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی