گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3290
تاریخ :1398/09/09 ساعت 10:20:55
تعداد بازدید: 85
نروژ آمادگي توسعه فعاليت هاي شيلاتي را در هرمزگان دارد
email pdf word plus minus reset color
سفير نروژ در جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: پرورش آبزيان و فعاليت هاي شيلاتي يکي از حوزههاي مهم همکاري ميان ايران و نروژ است و آمادگي توسعه اين فعاليت ها در استان هرمزگان را داريم.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، لارس نوردروم نيز در ديدار با استاندار هرمزگان زمينههاي همکاري ايران و نروژ در استان هرمزگان را بسيار گسترده و متنوع برشمرد و اظهار مرد: آبزيپروري، نفت، گاز، کشتيراني و انرژي هاي تجديد پذير عرصه مناسبي براي همکاري مشترک دو کشور در استان هرمزگان هستند.

لارس نوردروم افزود: تاريخچه بسيار خوبي در زمينه همکاري تجاري ميان ايران و نروژ وجود دارد و بايد از اين فرصت در جهت گسترش و توسعه روابط استفاده کنيم.

وي بيان کرد: ما تلاش ميکنيم در حوزه اقتصادي و تجاري ارتباط کشور نروژ را با ايران توسعه دهيم و شرکت هاي نروژي نيز علاقه مند به اين همکاري و حضور و فعاليت در ايران هستند.

سفير نروژ در جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: پرورش آبزيان و فعاليت هاي شيلاتي يکي از حوزههاي مهم همکاري ميان ايران و نروژ است و آمادگي توسعه اين فعاليت ها در استان هرمزگان را داريم.

همچنين استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفيتهاي دريايي استان هرمزگان و شباهتهاي آن با کشور نروژ از اين لحاظ، عنوان کرد: فعاليتهاي آبزيپروري زمينه بسيار خوبي جهت همکاري هاي مشترک ميان ايران و نروژ در استان هرمزگان است.

فريدون همتي ادامه داد: يک مجموعه پرورش ماهي در هرمزگان با شرکت نروژي همکاري مناسبي داشته است.

استاندار هرمزگان افزود: ما به دنبال توسعه صنعت پرورش ماهي در هرمزگان با توجه به زمينه و استعداد اين استان هستيم و در اين بخش ميتوانيم فعاليتها و همکاريهاي خوبي با شرکت هاي نروژي با توجه به تجارب آنها در اين عرصه داشته باشيم.

همتي به ظرفيت هاي نفت و گاز در هرمزگان اشاره کرد و گفت: از اين نظر نيز هرمزگان با کشور نروژ مشابهت هايي دارد و ميتواند در عرصه نفت و گاز و پتروشيمي محل خوبي براي سرمايه گذاري ها و همکاري هاي مشترک ميان دو کشور ايران و نروژ
باشد.

همتي معادن را ديگر ظرفيت مهم هرمزگان برشمرد و آن را مستعد همکاري مشترک دانست.

استاندار هرمزگان با اشاره به تنوع مناطق گردشگري و وجود صنايع دستي متنوع در هرمزگان، خاطرنشان کرد: گردشگري دريايي ديگر ظرفيت مهم استان هرمزگان به شمار مي رود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3290
تاریخ :1398/09/09 ساعت 10:20:55
تعداد بازدید: 85
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی