گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3278
تاریخ :1398/08/21 ساعت 12:27:40
تعداد بازدید: 125
ماليات انگيزه صادرات رسمي صنايع دستي را کاهش داده است
email pdf word plus minus reset color
جلسه بررسی رفع موانع و مشکلات فروش داخلی و صادرات چمدانی محصولات صنایع دستی هرمزگان با حضور بناوند معاون صنایع دستی، حامی مسئول صادرات گمرک و جمعی از کارشناسان و تولیدکنندگان صنایع دستی امروز دوشنبه 20 آبان ماه در معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برگزار شد.

عکس اصلی خبر

سهراب بناوند معاون صنایع دستی هدف از برگزاری جلسه را رفع موانع فروش داخلی و صادرات چمدانی دانست وگفت: اهداف ما در این راستا بررسی و انعکاس آن دسته از موانعی است که تعاونیها و فعالان صنایع دستی در خصوص صادرات محصولات با آن روبرو هستند و  تاکنون به  راه حلی عملی دست نیافته اند.

او با اشاره به اینکه مالیاتهایی که پس از صدور رسمی محصولات با کارت بازرگانی و از طریق گمرک گرفته
می شود، انگیزه و اقبال صادرکنندگان را از بین برده است.

وی افزود: این مالیاتها افراد رابه سمت صدور چمدانی سوق می دهد و  با صادرات چمدانی آمار دقیق و رسمی از صادرات صنایع دستی نداریم.

در ادامه این جلسه مشکل تهیه مواد اولیه نوار بافی (خوس وشک بافی) و رشته گلابتون دوزی نیز مطرح شد که با توجه به اینکه اینمواد اولیه صددرصد خارجی و وارداتی است  مقررشد پیگیری کاهش تعرفه واردات این محصولات از طریق سازمان صنعت معدن وتجارت و گمرگات استان انجام شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3278
تاریخ :1398/08/21 ساعت 12:27:40
تعداد بازدید: 125
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی