گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:16:40
تعداد بازدید: 107
مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان: شهرداران سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها را باید به موقع پرداخت کنند
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان با اشاره بر لزوم توجه شهرداری‌ها به موضوع ماده ۶ قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌ها، سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها را حق قانونی این مجموعه دانست و بر توجه بیشتر شهرداران بر پرداخت به موقع سهم کتابخانه‌ها، تاکید کرد.

عکس اصلی خبر

غلامعباس عزیزی‌نژاد در نشستی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان توسعه فرهنگی جامعه را نیازمند سرمایه‌گذاری‌های پایدار است و در این باره به نقش شهرداری‌ها در این خصوص اشاره کرد .

وی با اشاره به اقدامات سازنده نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه رفع موانع مالی و درآمدی این نهاد را ضروری دانست .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان نیز نقش نهادهای نظارتی در رشد شاخص‌های مطالعه در هرمزگان را انکارناپذیر دانست و بیان داشت: درآمدهای امسال مجموعه کتابخانه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است .

حجت الاسلام محمد ذاکری با اشاره به قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال ۸۲ و تاکید قانون‌گذار بر سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها، آن را تنها منبع جاری هزینه‌کردهای این مجموعه فرهنگی عنوان کرد .

 وی توجه شهرداری‌ها به نقش مهم آن‌ها در توسعه فرهنگی شهرها را نیز مهم و ضروری دانست .

استان هرمزگان دارای ۶۶ کتابخانه نهادی و ۱۰ کتابخانه مشارکتی است که از این تعداد ۵۰ باب در شهر و ۲۶ باب در روستا هستند .

۱۰۷ کتابدار شامل ۸۱ زن و ۲۶ مرد در ۷۶ کتابخانه در این استان فعالیت دارند .

قرار است تا ۱۴۰۰، پنج کتابخانه عمومی در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، پارسیان، بوموسی و قشم افتتاح و به بهره‌برداری برسد .

کتابخانه آبشورک بندرعباس با هزینه خیران با زیربنای ۱۲۰ مترمربع، کتابخانه عمومی بوموسی با یک‌هزار و ۱۵۸ مترمربع زیربنا، کتابخانه ارشاد روستای طبل جزیره قشم،کتابخانه جدید فرهنگ بهده شهرستان پارسیان با زیربنای ۸۱ مترمربع و کتابخانه هشت‌بندی شهرستان میناب نیز با زیربنای ۳۷۰ مترمربع پنج کتابخانه‌ای هستند که امسال و تا خرداد ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3481
تاریخ :1399/06/25 ساعت 10:16:40
تعداد بازدید: 107
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی