گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2915
تاریخ :1396/10/17 ساعت 08:13:48
تعداد بازدید: 79
خیز هرمزگان به سوی تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد
email pdf word plus minus reset color
مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان بر آماده سازی زیر ساخت ها و توسعه حمل و نقل ریلی توسط متولیان در جهت کمک به تحقق افق سند چشم انداز ششم و تولید 10میلیون تن فولاد در استان را خواستار شد

عکس اصلی خبر

زینب نورالدینی ندای هرمزگان:

به گزارش ندای هرمزگان، فرزاد ارزانی بیرگانی با اشاره به هدف گذاری رسیدن به سطح تولید سالانه 10میلیون تن فولاد در هرمزگان تا سال 1404، بر همکاری و تلاش بیشتر مسئولان استان برای فراهم کردن زیرساخت های این هدف گذاری از جمله توسعه ریلی و جاده ای تاکید کرد و افزود: این شرکت طی 9 ماهه ی ابتدای سال توانسته 1200میلیارد ریال سود آوری داشته باشد و پیش بینی می شود با توجه به برنامه ریزی های انجام شده این رقم تا پایان سال  به سه هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی گفت : این سودآوری در شرایطی محقق شده که شرکت تا پایان سال 95، نزدیک به 275میلیارد تومان زیان انباشته داشت.

وی مجموع تولید  درفولاد  هرمزگان طی 9 ماهه نخست سال را  یک میلیون و 32 هزار تن  اعلام و افزود: در صورت فراهم بودن زیرساختها و شرایط لازم ظرفیت تولید یک میلیون و 500 تن در سال دارد.

وی به  افزایش 13درصدی صادرات خارجی تختال و رشد 40 درصدی فروش داخلی در 9ماه امسال  اشاره کرد و افزود: 3هزار و 263 میلیارد تومان عوارض به منطقه اقتصادی خلیج فارس پرداخت شده است. 

ارزانی، میزان فروش داخلی شرکت فولاد هرمزگان تا پایان آذر را 644میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: سه هزار و 715نفر در قالب قراردادهای مستقیم یا قراردادهای پیمانکاری در این مجموعه مشغول به کار هستند.

وی از جمله مسئولیتهای اجتماعی این شرکت به مشارکت در برنامه گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد ،حمایت از توسعه ورزشهای همگانی ،حمایت از تیم فوتسال آذرخش بندرعباس در لیگ برتر ،عقد قرارداد با بیش از 50 مرکز ورزشی در شهربندرعباس و حمایت از بنیاد نخبگان استان اشاره کرد.

ارزانی بیرگانی با بیان اینکه 75% از نیروی انسانی بومی هرمزگان در این شرکت بکارگرفته شده افزود: نیرو و منابع انسانی بزرگترین سرمایه ما هستند و به همین دلیل با حداکثر استفاده از نیروها اقداماتی شده که شرکت بتواند با اشتیاق کار خود را پیش ببرد.

به گفته ارزانی بیرگانی، این واحد صنعتی برای 40هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت در سه سال گذشته به عنوان صادرکننده نمونه استان معرفی شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به هدف گذاری رسیدن به سطح تولید سالانه 10میلیون تن فولاد در هرمزگان تا سال 1404، خواستار همکاری و تلاش بیشتر مسئولان استان برای فراهم کردن زیرساخت های این هدف گذاری از جمله توسعه شبکه ریلی و جاده ای شد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تولید عریض ترین تختال کشور به عرض دوهزار میلی متر با ضخامتهای 200و 250  میلی متر به منظور تنوع تولید و کسب جایگاه برتر در بازار ،تولید سنگین ترین تختال کشور به وزن 46 تن ،وجود یکی از پیشرفته ترین آب شیرین کن های جنوب کشور جهت استفاده از آب دریا در فرایند تولید  و دارا بودن بالاترین سرعت ریخته گری تختال در کشور، امکان تغییر عرض در حین ریخته گری و استفاده از پیشرفته ترین ماشین های ریخته گری با اتوماسیون سطح بالا جهت تولید ذوب با کیفیت بالا و کاهش ناخالصی  را بخشی از ویژگیهای منحصر به  فرد فولاد هرمزگان قلمداد کرد.

ارزانی بیرگانی گفت: از سال 90 تاکنون 35%قطعات بومی سازی و ساخت داخل است که هزینه قطعات ساخته شده در داخل طی 5 سال 1500 میلیارد ریال بوده است.

وی میزان کل فروش تختال در نه ماه امسال را 1216961 تن اعلام کرد.

شایان ذکر است که شرکت فولاد هرمزگان در زمینی به مساحت 95 هکتار در 13 کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس واقع شده است


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2915
تاریخ :1396/10/17 ساعت 08:13:48
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی