گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 08:58:40
تعداد بازدید: 63
تامين آب و برق سال 98 در گروي حمايت دولت
email pdf word plus minus reset color
مشاور وزير نيرو در امور آب و برق گفت: براي گذر از پيک سال 1398 تدابير متعددي در نظر گرفته شده، اما براي گذر از اين شرايط نيازمند حمايتهاي گوناگوني از دولت، سازمان برنامه و بودجه و مجلس شوراي اسلامي هستيم.

عکس اصلی خبر

هوشنگ فلاحتيان در گفتوگو با ايسنا، با بيان اينکه وزارت نيرو تاکنون اقدامات خوبي را براي عبور از پيک سال آينده در دو حوزه آب و برق احصاء کرده است، اظهار کرد: پروژههايي که ميبايست تا قبل از ورود به تابستان سال آينده وارد مدار شود کاملا شناسايي و منابع مورد نياز آنها احصاء شده است.

مشاور وزير نيرو در امور آب و برق با بيان اينکه به زودي به مراجع ذيربط جزييات اجراي اين طرحها را اعلام خواهيم کرد، ادامه داد: قطعا براي اينکه بتوانيم آب و برق مطمئن را در تابستان آينده تامين کنيم نيازمند حمايت از ارگانهاي مختلف هستيم.

به گفته وي، وزير نيرو و تمام مسئولان حاضر در عرصه آب و برق در تلاش هستند تا خودشان را براي گذر از پيک سال آينده آماده کنند، لذا اميدواريم با حمايتهايي که از طرف دولت صورت ميگيرد بتوانيم اقدامات خوبي را انجام دهيم.

فلاحتيان با تاکيد بر اين مساله که تا زمان آغاز پيک 28 واحد نيروگاهي که در حال حاضر نيز پروژههايي با پيشرفت قابل ملاحظه هستند وارد مدار خواهند شد، گفت: علاوه بر اين مساله بين 4000 تا 5000 نيروگاه جديد به شرط تامين منابع لازم براي سال 1398 آماده خواهد شد.

وي با اشاره به اهميت مديريت مصرف تصريح کرد: لازم است تا مشترکان براي تابستان سال آينده بين 3000 تا 4000 مگاوات مديريت مصرف انجام دهند، چرا که تنها در اين شرايط ميتوان از پيک بار عبور کرد.

چندي پيش نيز محمودرضا حقي فام، سخنگوي صنعت برق کشور از تدوين برنامه 098 براي گذر از خاموشي سال آينده خبر داد و افزود: با تدابير در نظر گرفته شده با اجراي درست اين برنامه ميتوان 8000 مگاوات را به ظرفيت فعلي شبکه برق کشور اضافه کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3043
تاریخ :1397/06/21 ساعت 08:58:40
تعداد بازدید: 63
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی