گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3506
تاریخ :1399/07/24 ساعت 10:00:29
تعداد بازدید: 65
صدور مجوز تردد لنج‌های چوبی به بنادر عمان
email pdf word plus minus reset color
با پیگیری‌های استاندار هرمزگان و رایزنی‌های سفیر جمهوری اسلامی در مسقط با مقامات عمانی، امکان تردد با لنج های چوبی به آن کشور فراهم شد.

عکس اصلی خبر

با پیگیری‌های استاندار هرمزگان از طریق وزارت امور خارجه، وزارت حمل‌ونقل و ارتباطات عمان طی بخشنامه‌ای به شرکت بنادر عمان (المرافی) و بنادر صحار، صلاله و دقوم اعلام کرد: در راستای تداوم  صادرات  و واردات انواع کالاهای به بنادر عمان با استفاده از انواع کشتی‌ها، ضمن اتخاذ اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، ورود لنج های چوبی به بنادر عمان نیز آزاد شد .

لنج داران و تجار باید توجه داشته باشند که به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان تجارت با کشور عمان تحت شرایط زیر آزاد شده است .

اپراتورهای بنادر مجازند تا اجازه پهلوگیری لنج های چوبی را با انواع جنرال کارگو (فله‌بر) در بنادر عمان صادر نمایند لیکن در خصوص مواد غذایی و محصولات کشاورزی تنها حمل سیب‌زمینی، پیاز و کدوحلوایی با لنج های چوبی مجاز است .

در صورت ورود لنج های چوبی به بنادر، خدمه کشتی درون کشتی قرنطینه شده و تخلیه بار تنها از طریق خدمه بندری بدون هرگونه تماس با خدمه کشتی صورت می‌پذیرد .

در صورت نیاز به کمک خدمه کشتی، فاصله اجتماعی حداقل ۲ متر باید رعایت شود .

لازم به ذکر است که به دلیل بیماری کرونا لنج داران و تجار بیش از هفت ماه امکان صادر کالا به کشور عمان را نداشتند و موجب نگرانی و بیکار شدن حدود ۱۷ لنج تجاری شهرستان جاسک نیز شده بود که با پیگیری‌های استاندار هرمزگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این امکان برای صادرکنندگان محصولات داخلی فراهم شد که در رونق اقتصادی نقش بسیار مهمی به‌ویژه برای تولیدکنندگان دارد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3506
تاریخ :1399/07/24 ساعت 10:00:29
تعداد بازدید: 65
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی