گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3118
تاریخ :1397/10/20 ساعت 09:01:55
تعداد بازدید: 201
مبارزه با قاچاق کالا با استفاده از ابزارهاي اقتصادي انجام شود
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان قاچاق کالا و ارز را يک معضل اقتصادي در جامعه دانست و گفت: قاچاق کالا و ارز يک معضل و مسئله اقتصادي است که بايد آن را از طريق ابزارهاي اقتصادي حل و رفع کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، بهروز اکرمي در جلسه کميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان، عنوان کرد: وقتي کارکرد پديده اي مثل قاچاق اقتصادي مي شود تصميماتي که براي آن گرفته مي شود هم اقتصادي است، همچنين براي مبارزه با اين پديده راهکارهاي امنيتي نسبت به راهکارهاي اقتصادي تأثير کمتري دارند.

وي اضافه کرد: قاچاق كالا پديده اي است كه از جهات گوناگوني حيات جامعه را تهديد مي كند، از يك سو واردات كالاهاي قاچاق به توليدات داخلي مشابه لطمه وارد مي زند و مانع از رشد و پيشرفت صنعت كشور مي شود.

اکرمي تصريح کرد: براي اينکه  از رکود خارج و توسعه و رونق اقتصادي رشد مثبت داشته باشد، بايد براي مشکل قاچاق کالا فکر اساسي شود، بدون رفع معضل قاچاق کالا، رسيدن به افق روشن در مسائل اقتصادي بسيار سخت و مشکل خواهد بود.

وي بر فعاليت بيشتر براي مقابله با قاچاق کالا از طريق مرزهاي استان تاکيد کرد و افزود: مسيرهاي استان بايد براي خروج کالاهايي مانند سوخت، ماهي و دام زنده ناامن شوند و ريسک قاچاق از هرمزگان افزايش يابد و بايد علاوه بر فعاليت هاي انتظامي و امنيتي به دنبال برنامه براي استفاده از ابزار اقتصادي در مسير مقابله و مبارزه با قاچاق بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3118
تاریخ :1397/10/20 ساعت 09:01:55
تعداد بازدید: 201
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی