گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3182
تاریخ :1398/02/22 ساعت 09:10:15
تعداد بازدید: 775
اختصاص 2 ميليارد تومان اعتبار به بخش مرتع هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رييس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان گفت : امسال 2 ميليارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي براي بخش مرتع اداره کل منابع طبيعي استان هرمزگان اختصاص يافت.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، اسلام بهرامي افزود: اين ميزان اعتبار براي اجراي عمليات اصلاحي و احيايي به منظور تقويت پوشش گياهي مراتع و حفر و تجهيز چاه مالداري ،احداث آبشخور دام ،حفاظت و قرق مراتع هزينه مي شود.

وي گفت: از محل اعتبارات استاني طرح هايي مانند بهبود اصلاح مراتع اجرا مي شود که پيش بيني امسال براي اعتبارات استاني 150 ميليون تومان است که در کميته هاي برنامه ريزي استاني و شهرستاني مصوب مي شود و از مرداد ماه سالجاري  ابلاغ  مي شود.

پارسال طرح احيا و اصلاح مراتع  شامل اجراي پروژه ذخيره نزولات آسماني در سطح 100 هکتار با مجموع اعتبار 100 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني اجرا شد.

رييس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان گفت : طرح مديريت پايدارمراتع که تمام عمليات مديريتي شامل نظارت بر اجراي طرح هاي مرتعداري و کنترل و خروج دام است نيز از محل اعتبارات ملي  که نيمه اول امسال ابلاغ مي شود اجرا مي شود

بهرامي گفت: سال گذشته از محل اعتبارات ملي مبلغ 100 ميليون تومان جهت نظارت بر اجراي طرح هاي مرتعداري در سطح استان هزينه شده است که پيش بيني مي شود امسال اين مبلغ50 درصد افزايش داشته باشد.

 بيش از 4 ميليون هکتار از سطح استان هرمزگان را مراتع تشکيل مي دهد که 700 هکتار آن را مراتع درجه يک ، 210 هکتار آن را مراتع درجه دو و 3 ميليون و 880 هزار هکتار آن را مراتع فقير تشکيل مي دهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3182
تاریخ :1398/02/22 ساعت 09:10:15
تعداد بازدید: 775
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی