گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:25:40
تعداد بازدید: 75
همکاری شورای شهر و شهرداری با پارک فناوری هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از شورای شهر و شهرداری به عنوان بازوی توسعه فناوری استان نام برد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی با حضور در جلسه شورای شهر بندرعباس به تجربه های موفق همکاری پارک های فناوری و شهرداری ها در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از استان های کشور برای حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان 3 درصد از بودجه هایش را برای خرید محصولات دانش بنیان اختصاص داده است که این تجربه در استان ما نیز می تواند پیاده شود.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری به دنیال گسترش فناوری در استان هرمزگان است، افزود: برای گسترش فعالیت های فناوری نیازمند همکاری و همراهی مجموعه هایی از جمله شهرداری و شورای شهر هستیم گفت: ما در مسیر به دنبال تحمیل خود به شهرداری ها نیستیم اما یقین بدانید که این همکاری زمینه را برای اشتغال فارغ التحصیلان از طریق اختراع، فناوری و تاسیس شرکت های دانش بنیان فراهم می کند.

رئیس پارک علم و فناوری در ادامه پیشنهاد تشکیل تیمی برای جستوجوی تکنولوژیهای شهری و فناوریهای مورد نیاز شهری داد که نیازمند هزینه، ساختار اداری و تامین نیرو از سوی شهرداری نیست و تنها کمکی که شهرداری می تواند در این زمینه بکند خرید این محصولات و خدمات است.

وی فروش محصولات شرکت های دانش بنیان به مردم را مستلزم معرفی آن به جامعه است، گفت: با اختصاص چند نقطه از شهر برای نصب بیلبورد معرفی دستاورد شرکت های دانش بنیان و معرفی محصولات آنها به جامعه می تواند در توسعه و گسترش فناوری و محصولات دانش بنیان مثمر ثمر واقع شود.

 به گفته فتی، هزینه ساخت سازه بیلبورد نیز خود پارک علم و فناوری هرمزگان متقبل می شود.

رئیس پارک علم و فناوری به واحد های فناور مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان اشاره کرد و گفت: حدود ۷۵ واحد فناور در این مجموعه حضور دارند که 36 مورد از این شرکت ها مجوز دانش بنیان دریافت کرده اند.

فتی به ظرفیت های فناوری هرمزگان اشاره کرد و گفت: فعالیت واحدهای فناور هرمزگان در سطح ملی نیز مورد توجه قرار گرفته است گفت: فعالیت این شرکت ها در سطحی بود که یکی از این شرکت ها که در زمینه فروش آنلاین آبزیان فعالیت دارد در حضور رئیس جمهور تقدیر شد.

 به گفته وی، این شرکت بدون هیچ گونه زیرساختی ماهانه حدود 100 میلیون تومان فروش دارد که در نوع خود از اهمیت بالایی برخوردار است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:25:40
تعداد بازدید: 75
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی