گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:55:10
تعداد بازدید: 106
شرایط تامین و انتقال ارز شرکتهای حمل ونقل بین المللی اعلام شد
email pdf word plus minus reset color
بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی در راستای سیاست جدید ارزی، ضوابط تامین و انتقال ارز بابت هزینه های شرکت های حمل و نقل بین المللی را ابلاغ کرد.

عکس اصلی خبر

در راستای اجرای بندهای (2)، (5) و (12) تصویب نامه شماره 4353‏‏‏‏‏/ت55300 هـ مورخ 22.1.1397 هیات وزیران مبنی بر تبیین سیاستهای جدید ارزی، تأمین و انتقال ارز بابت هزینههای شرکتهای حمل و نقل بینالمللی و به نرخ روز اعلامی از سوی بانک مرکزی صرفاً از طریق سیستم بانکی و در صورت عدم امکان انجام حواله ارزی از طریق بانک، با استفاده از خدمات صرافیهای مجاز و به عاملیت بانک به شرح زیر امکانپذیر خواهد بود:

1) تأمین و انتقال ارز بابت کرایه حمل کالاهای وارداتی در صورتی که ثبت سفارش کالای مربوطه به نام بانک صادر شده و بهای کالای پرداختی شامل کرایه حمل نباشد (خرید بر اساس ترم های گروههای E و F اینکوترمز)، پس از انجام ثبت خدمت، ارائه صورتحساب کرایه حمل و نسخهای از بارنامه‏/ راهنامه و با رعایت مفاد بخش دوم مجموعه مقررات ارزی بلامانع است. رفع تعهد ارزی بابت کرایه حمل مزبور منوط به رفع تعهد (تعهد ارائه پروانه گمرکی) از ثبت سفارش کالایی مربوطه است.

تبصره: در صورت درخواست واردکننده کالا و ارائه تائیدیه ذینفع (شرکت حمل و نقل بینالمللی خارجی)، پرداخت کرایه حمل به نمایندگان شرکتهای حمل و نقل خارجی در داخل کشور بلامانع است. ضمناً انتقال وجوه دریافتی به شرح این تبصره، حسب تقاضای نمایندگیهای مزبور (تا سقف کرایههای حمل مربوطه) به طرف خارجی مجاز خواهد بود.

2) تامین و انتقال ارز بابت هزینههای دموراژ و حق توقف پس از ارائه صورتحسابها و مستندات مربوطه (سند ترخیصیه یا صورتحساب مبادله کانتینر) بلامانع است.

3) نقل و انتقال موجودی حسابهای ارزی شرکتهای حمل و نقل بینالمللی (اعم از شرکتهای ایرانی و نمایندگان شرکتهای خارجی) در مقابل ارائه صورتحساب و مستندات مربوطه بلامانع است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:55:10
تعداد بازدید: 106
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی