گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3344
تاریخ :1398/11/21 ساعت 09:30:41
تعداد بازدید: 74
ستاره خليج فارس نماد خودباوري و اعتماد به جوانان و تامينکنندگان داخلي است
email pdf word plus minus reset color
مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس ضمن اشاره به مهمترين اقدامات يک ساله ي اين پالايشگاه، دلايل دستيابي به توفيقات اخير در اين پروژهي عظيم ملي را تشريح کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي شرکت نفت ستاره خليج فارس، «محمدعلي دادور» ضمن گراميداشت ياد و خاطره بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و شهداي گرانقدر بهويژه سپهبد شهيد سردار حاج قاسم سليماني، فرا رسيدن ايامالله دهه فجر و سالروز پيروزي انقلاب اسلامي را به همه فجرآفرينان و مردم مومن و انقلابي خصوصا دريادلان هرمزگاني تبريک و تهنيت گفت و افزود: اميدواريم هر کدام از ما بتوانيم به سهم خود در راستاي اعتلاي نام ايران و ايراني گام برداريم.

  خودکفايي در تامين بنزين

وي در ادامه به تشريح اهم اقدامات اين شرکت از بهمنماه سال گذشته تا بهمنماه سال جاري پرداخت و گفت: افتتاح فاز سوم پالايشگاه
ستاره خليج فارس در بهمن ماه سال گذشته به افتتاح رسيد و ايران را در تامين بنزين به خودکفايي رساند که اين اتفاق توانست امنيت سبد سوخت کشور را تضمين کند.

  اجراي نرم افزاري فاز چهار

مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس اضافه کرد: در آغاز سال 1398 با توجه به محدوديتهاي مالي و افزايش تحريمها و مقرونبهصرفه نبودن ساخت فيزيکي فاز چهار پالايشگاه ستاره خليج فارس، توسعه نرمافزاري جايگزين توسعه فيزيکي شد و رسيدن به هدف را با کمترين ميزان اعتبارات به پيش برديم.

وي تصريج کرد: در واقع پيش از اين مقرر شده بود که ماموريت فاز چهارم پالايشگاه ستاره خليج فارس پالايش روزانه 120 هزار بشکه ميعانات گازي باشد، اما با تغييرات انجام شده اين فاز به نام فاز بهينهسازي ظرفيت و رفع گلوگاههاي فازهاي موجود تغيير يافت و با افزايش ظرفيت پالايشي در هر سه فاز موجود از 120 به 180 هزار بشکه، توليد مورد انتظار از فاز چهارم در سه فاز موجود تقسيم و هزينه سرمايهگذاري مورد نياز صرفهجويي و در بخشهاي ديگر صنعت سرمايهگذاري شد.

دادور بيان داشت: اين اقدام نمونهاي موفق در اجراي اقتصاد مقاومتي در پالايشگاه ستاره
خليج فارس بود که جلوي هدررفت منابع را گرفت، بر اساس اصول دانش
بنيان پيش رفت، درونزايي و برونگرايي را در عمل به اجرا درآورد و بار ديگر نشان داد که اعتماد به توان داخلي تا چه حد ميتواند موفقيت را تضمين کند.

  نخستين صادرکننده بنزين تاريخ صنعت نفت ايران

وي اضافه کرد: مرداد ماه امسال و پس از آغاز اجراي طرح بهينهسازي ظرفيت و رفع موانع توليد سه فاز موجود، کشور براي نخستين بار در تاريخ صنعت نفت تبديل به صادرکننده بنزين شد.

دادور گفت: عرضه بنزين در رينگ بينالملل اين موضوع را ثابت کرد که ميتوان ارزش افزودهاي بالاتر از پيشبينيهاي نشريات معتبر اين حوزه براي بنزين صادراتي کسب کرد.

  خودباوري با اعتماد به جوانان ايراني و تکيه بر توان داخلي

وي طراحي و مهندسي، تامين تجهيزات، اجرا، پيش راهاندازي و راهاندازي پالايشگاه ستاره خليج فارس را حاصل اعتماد به جوانان و تامينکنندگان داخلي دانست و گفت: ساخت بسياري از قطعات حساس بخش الکترونيک (ترانسميتر دما، شير با عملگر موتوري و ...) ، تغيير کاربري برخي از مخازن در راستاي بهبود فرآيند ذخيرهسازي، اصلاح سيستمهاي کنترلي و بهينهسازي و افزايش ظرفيت در روند توليد با صرف کمترين هزينه از شاهکارهاي مهندسان ابرپالايشگاه ستاره خليج فارس است.

مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس ميانگين سني پرسنل اين شرکت را 32.5 سال و ميانگين سني مديران و سرپرستان را 35 سال عنوان کرد و افزود: به وجود آوردن چنين گنجينهاي از منابع انساني جوان و خبره، نشانهي تبلور خودباوري در صنعت نفت ايران است.

وي ضمن اشاره به سرانه توليد 139 بشکهاي به ازاي هر نفر از پرسنل در روز، بيان داشت: اين ميزان از بهرهوري رکوردي بينظير در صنعت پالايش کشور به حساب ميآيد.

  توسعهي فروش داخلي و خارجي

وي دستيابي به فروش بيش از 600 هزار متريک تن از محصولات توليدي اين پالايشگاه به 25 شرکت داخلي و خارجي را دستاوردي بزرگ خواند و گفت: از بهمنماه سال گذشته عليرغم افزايش فشار تحريمها بهويژه در واريز وجه مبالغ دلاري، روند معاملات فرآورده هاي ويژه شرکت ستاره خليج فارس نه تنها کاهش پيدا نکرد بلکه شرکت نفت ستاره خليج فارس به درآمدي بالغ بر 230 ميليون دلار در حوزه صادرات و 9 هزار و 500 ميليارد ريال در حوزه داخلي دست يافت.

  اشتغال پايدار در سايه آغاز نهضت پالايشگاه سازي

مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس توسعه يک سازمان را مرهون توجه به سرمايههاي انساني دانست و گفت: بزرگترين دستاورد پالايشگاه ستاره خليج فارس نه تجهيزات آن که تربيت نيروي انساني جوان، متخصص و متعهد براي ادامه نهضت پالايشگاهسازي ايراني است.

وي در ادامه از بکارگيري و تغيير وضعيت قرارداد دو هزار و 661 نفر از پرسنل خبر داد و گفت: ايجاد اشتغال پايدار در هرمزگان را همواره مد نظر قرار دادهايم و هم اکنون 67 درصد از نيروهاي مشغول بکار در پالايشگاه ستاره خليج فارس با استناد به کدملي و مشخصات شناسنامهاي بومي هرمزگان هستند.

مديرعامل شرکت نفت ستاره خليج فارس در پايان برنامهريزي، اجرا و در نهايت ارزيابي و اثربخشي دورههاي آموزشي را يکي از اصليترين رويکردها براي پرورش نيروهاي خبره در اين پالايشگاه عنوان کرد و افرود: راه اندازي سامانه مديريت آموزش ايده و ايجاد مدرسه مهارت را با همين هدف در سال 1398 دنبال کرديم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3344
تاریخ :1398/11/21 ساعت 09:30:41
تعداد بازدید: 74
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی