گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2830
تاریخ :1396/06/22 ساعت 09:54:31
تعداد بازدید: 483
خدمات دهی به کشتی های بزرگ در دوره پسابرجام
email pdf word plus minus reset color
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تلاش های صورت گرفته به منظور استفاده 100درصدی از ظرفیت های دریایی و اسکله های این بندر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از فرصت ایجاد شده دوره پسابرجام خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمد محسنی" ضمن اعلام خبر فوق افزود: پس از گشایش های ایجاد شده و بهبود شرایط صنعت حمل و نقل دریایی در دوره پسابرجام، بندر شهید باهنر برنامه هایی مدون را در دستور کار قرار داد تا از ظرفیت ایجاد شده در راه دستیابی به اهداف تعیین شده در سیاست های اقتصاد مقاومتی به صورت حداکثری استفاده کند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، برنامه های مربوط به تامین نیازمندی ها در قالب توسعه زیرساخت مناسب با مهندسی ارزش و تحمیل حداقل هزینه ها عملیاتی شد که مهم ترین آن انجام پروژه های لایروبی و خارج سازی عوارض پای اسکله های بندر به ویژه بخش نفتی بود.

محسنی اضافه کرد: علاوه بر اقدامات بخش عملیاتی، در بعد مدیریتی نیز با تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در این بندر، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای رسیدن به اهداف مدنظر، شناسایی شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان خاطرنشان کرد: نتیجه این نگاه، برنامه ریزی و اجرای اقدامات صحیح مدیریتی با پهلودهی پنج فروند کشتی بزرگ و تکمیل ۱۰۰ درصد ظرفیت اسکله های بندر با شناورهای متقاضی شاهد بودیم.

لازم به ذکر است، بندر شهید باهنر از بنادر چند منظوره قدیمی استان هرمزگان و سومین بندر ترانزیتی کشور است. موقعیت ممتاز جغرافیایی در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به راه های بین المللی، نزدیکی به منطقه آزاد قشم، جزایر و بنادر تجاری

خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد پس از مجتمع بندری شهید رجایی تبدیل کرده است. ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۲ متر در زمان جزر کامل است که پس از بنادر شهید رجایی و امام

خمینی (ره)، بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور داراست.   

up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2830
تاریخ :1396/06/22 ساعت 09:54:31
تعداد بازدید: 483
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی