گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:58:05
تعداد بازدید: 107
۱۱ سد در هرمزگان احداث می شود
email pdf word plus minus reset color
مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به طرح های شاخص برای تامین آب هرمزگان گفت: طرح های احداث ۱۱ سد در استان هرمزگان در دست مطالعه است.

عکس اصلی خبر

هوشنگ ملایی با اشاره به شاخص ترین طرح های آب منطقه ای هرمزگان اظهارداشت: در راستای برنامه ریزی جهت افزایش میزان ورودی آبخون ها و شارژ منابع آبی مطالعه طرح تغذیه مصنوعی میناب، لاورمیستان، دهنگ فتوئیه، گزیر، کرمون، دهستان بالا و شهدادی با هدف مقابله با بحران کمبود آب را در دست اقدام داریم.

وی افزود: مطالعه شبکه ( شبکه میناب – شبکه شمیل –کانال سبزپوشان –کانال لایگزال ) ، مطالعه خط انتقال ( مطالعه خط انتقال مکران ( از جگین تا شرق میناب ) از دیگر طرح های در دست مطالعه است.

مدیرعامل آب منطقه ای بیان داشت: جهت احداث سد در استان نیز طرح مطالعه سدهای سدیج، مرک، زرانی، برآفتاب، کمشک، مهران، جاماش، ده شیخ، کل، گابریک و شریفی را پیش رو داریم.

وی گفت: از دیگر طرح های شرکت در حوزه ساماندهی رودخانه می توان طرح مطالعه تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها و ساماندهی مرحله اول به میزان ۶۰۰۰ کیلومتر (تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها حوزه آبریز شرق – حوزه آبریز شمال و غرب) و مطالعه تعیین حد بستر و حریم سوحل دریا ، دریاچه ها و تالابها به میزان ۷۰۰ کیلومتر : مطالعه و اجرای ساماندهی حد بستر و حریم تالاب بین المللی شور و شیرین و میناب( خط ساحلی بندرعباس تا بعد از کرگان میناب) و تالاب گز را نام برد.

ملایی در ادامه با اشاره به ایجاد ظرفیت پتانسیل تامین آب شهرها و صنایع استان افزود: در شرایط کنونی پروژه تجهیز 10 حلقه چاه حاشیه سدهای شمیل و نیان، خط انتقال آب شرب از چاههای نیان به خطوط آبرسانی به بندرعباس، نوسازی خط اول آبرسانی به بندرعباس از میناب، سیستم پمپاژ و جمع آوری نشتاب پایان سد شمیل، آبرسانی به شهرک صنعتی تیرور، بهینه سازی و نوسازی شبکه آبیاری درجه یک و دو شمال دشت میناب از مهمترین طرح های تامین آب است که در دستور کار و اجرا قرار دارند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 08:58:05
تعداد بازدید: 107
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی