گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3271
تاریخ :1398/08/12 ساعت 09:25:49
تعداد بازدید: 133
رييس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداري بندرعباس خبر داد: پول نقد از چرخه کرايه تاکسي حذف مي شود
email pdf word plus minus reset color
رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري بندرعباس گفت: حذف پول نقد از چرخه کرايه تاکسي هاي درون شهري با برنامه ريزي و اقدامات انجام شده در نيمه نخست سال 99 در بندرعباس اجرا مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، سعيد حسينيپور با اشاره به اينکه در بسياري از کلانشهرها پرداخت کرايه تاکسي از طريق دستگاه کارتخوان و يا تاکسيمتر نصب شده در تاکسي ها ميسر مي شود، اظهار کرد: نصب و راه اندازي دستگاه پوز و تاکسيمتر در تاکسي براي رانندگان هزينه ي مازادي بشمار مي رود و اين امر موجب شده تا رانندگان دريافت پول نقد از مسافران را در اولويت قرار دهند.

وي خاطرنشان کرد: از طرفي تاکسيمتر بايد براي مسيرهاي ويژه از جمله فرودگاه تعبيه شود تا مقصد انتخابي و مسافت طي شده در آن براي هر مسافر متفاوت است و بر حسب مسافت محاسبه مي گردد.

رئيس سازمان مديريت حمل و نقل بار و مسافر شهرداري بندرعباس تصريح کرد: در راستاي حذف پول نقد از چرخه کرايه تاکسي، برنامه اولويتدار اين سازمان استفاده و راهاندازي نرمافزار QR  مربوط به تاکسيها است که مسافرها با نصب اپليکيشن QRکد خوان بر روي گوشيهاي تلفن همراه خود و ايجاد يک کيف پول الکترونيکي مي توانند با بارکد تاکسي هزينه جابجايي خود را به صورت الکترونيک و بدون دخالت پول نقد پرداخت کنند.

حسينيپور در پايان يادآور شد: در حال حاضر 1800 دستگاه تاکسي در 15 خط سطح شهر کار جابجايي و خدمات دهي به مسافران درون شهري بندرعباس را انجام مي دهند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3271
تاریخ :1398/08/12 ساعت 09:25:49
تعداد بازدید: 133
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی