گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:21:03
تعداد بازدید: 527
تلاش برای تکرار ساخت راه 1000 کیلومتری
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از تدوین برنامه سال دوم برای احداث 1000کیلومتر راه روستایی دیگر در استان هرمزگان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان ، مهندس غلامحسین شیری با بیان اینکه تعهد سال اول این اداره کل در حال محقق شدن است، افزود: این حرکت عظیم که از سال گذشته در استان هرمزگان برای اولین بار در کشور کلید خورد با تلاش های صورت گرفته روزهای پایانی خود را طی می کند.

وی افزود: با موفقیت آمیز بودن این طرح و برخورداری روستائیان از راه مناسب این روند از سوی راه و شهرسازی ادامه می یابد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان ، در ادامه کار 1000 کیلومتر دیگر برای یک سال پیش رو در نظر گرفته شده است.

وی در عین حال از رفع نواقص احتمالی جاده های احداثی خبر داد و گفت: طبق تعهدی که با پیمانکار داشته ایم جاده ها باید طبق استاندارد تعریف شده باشد.

شیری ابراز امیدواری کرد، 1000 کیلومتر راه روستایی احداثی به طور رسمی در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان به لحاظ بهره‌مندی از شاخص راه مناسب در کشور دچار محرومیت‌هایی است، افزود: در قالب یک برنامه جامع به دنبال رشد بهره‌مندی مردم مناطق مختلف استان از راه مناسب هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان ادامه داد: استان هرمزگان در میان معدود استان‌های کشور است که نسبت جمعیت روستایی به شهری آن بالا است و بنابراین ایجاد امکان تردد مناسب در مسیرها و محورهای روستایی برای رفع مشکلات مردم ساکن در روستاها ضروری است.

شیری با اشاره به تأثیر راه مناسب در کاهش تلفات جاده‌ای، خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت راه‌های استان در تردد ایمن مردم نیز موثر است که امیدواریم با رشد شاخص بهره‌مندی مردم از راه مناسب شاهد کاهش تلفات جاده‌ای در راه‌های روستایی باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان تأکید کرد: بهبود وضعیت راه‌های روستایی یک عزم از سوی دولت است که با جدیت آن را پیگیری و اجرا خواهد کرد.

وی همچنین گفت: راه عامل توسعه پایدار است و توسعه راه‌های روستایی سبب امکان رسیدن سریع‌تر محصولات کشاورزی به مرکز استان و یا بازارهای هدف می‌شود که به تقویت اقتصاد روستاها نیز کمک فراوانی خواهد کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:21:03
تعداد بازدید: 527
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی