گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3067
تاریخ :1397/07/25 ساعت 08:53:07
تعداد بازدید: 245
عضو مجمع روحانیون مبارز در استان هرمزگان: تحمیل مدیر توسط نمایندگان سلیقه اى است
email pdf word plus minus reset color
عضو مجمع روحانیون مبارز در استان هرمزگان گفت: جنبه سلبی مجمع نمایندگان هرمزگان نسبت به جنبه‌های اثباتی‌شان بیشتر بوده و بیشتر برای عزل مدیران و اینکه مدیری دیگر نباشد فعال هستند.

عکس اصلی خبر

حجت‌الاسلام عباس فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عملکرد مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس در انتصاب مدیران استان، اظهار کرد: در کل این عملکرد را ناموفق می‌بینیم و معتقدم اشراف و توجه جدی نسبت به انتخاب مدیران در سطح استان وجود ندارد .

وی با بیان اینکه عدم وجود انسجام و وحدت بین اعضای مجمع نمایندگان استان را دلیل این عدم موفقیت می‌دانم، افزود: به همین دلیل بررسی‌هایشان به‌جایی نمی‌رسد و نظرات یا از طریق استاندار یا وزرا اعمال می‌شود و مدیران انتخاب می‌شوند و به این صورت نقش نمایندگان را خیلی پررنگ نمی‌بینیم .

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه جنبه سلبی مجمع نمایندگان هرمزگان نسبت به جنبه‌های اثباتی‌شان بیشتر بوده و بیشتر برای عزل مدیران و اینکه مدیری دیگر نباشد فعال هستند، تصریح کرد: مجمع نمایندگان برای انتصاب مدیران و انتخاب افراد گزینه‌ها و دلایل مشترکی ندارند و در رأیشان اجماع نظری ندارند .

مجمع نمایندگان برای انتخاب مدیران باید مدیرشناسی داشته باشند

حجت‌الاسلام فضلی با بیان اینکه بخشی از انتصابات مدیران بر اساس شایستگی بوده است و نمی‌شود این را انکار کرد، عنوان کرد: گاهی به‌واسطه عدم هماهنگی مجمع نمایندگان برخی انتصابات خیلی با جنبه‌های تخصصی همخوانی نداشته و مدیران ضعیف معرفی می‌شوند یا به‌واسطه اختلافی که نمایندگان دارند درنهایت فردی که نه از طرف نمایندگان است و نه از مجموعه مسئولین استان انتخاب می‌شود که این نشان‌دهنده آن است که ضعف از دو طرف صورت می‌گیرد و ناچار می‌شوند شخص دیگری را معرفی کنند که شاید شایسته باشد یا نباشد .

وی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان برای انتخاب مدیران اول باید یک مدیرشناسی داشته باشند و افرادی که در سطح استان شایستگی دارند را شناسایی کنند و یا افرادی را در لیست داشته باشند و به استانداران، مسئولین یا وزرا و معاونین پارلمانی وزرا معرفی کنند و دست‌خالی نباشند که بعد با مشکل مواجه شوند .

تحمیل مدیر توسط نماینده برای تضمین آینده انتخاباتی‌اش، انتصابی سلیقه‌ایست

عضو مجمع روحانیون مبارز در استان هرمزگان با اشاره به اینکه نمایندگان باید با همفکری یکدیگر گزینه‌های متفاوت داشته باشند تا با همکاری استاندار و وزرا بتوانند به یک جمع‌بندی برسند، بیان کرد: افرادی را انتخاب و اولویت‌بندی کنند و برای مثال اگر شخصی که در اولویت اول است  نشد گزینه‌های دیگری داشته باشند .

حجت‌الاسلام فضلی با بیان اینکه اگر انتصاب یک مدیر توسط نماینده به این دلیل که برای آینده انتخاباتی‌اش مفیدتر است، تحمیلی باشد نشان‌دهنده آن است که سلیقه‌ای عمل می‌شود، ابراز کرد: انتخاب مدیران باید بر اساس شایستگی‌شان باشد و فرد باید با محیط استان آشنا، کم تنش یا بی تنش باشد و روند توسعه استان را بالا ببرد نه اینکه مانع این توسعه شود .

وی ادامه داد: این مسئله نیاز به فرایندی دارد که نمایندگان باید در آن سهیم باشند اما درهرصورت پیشنهادات توسط نمایندگان نباید تحمیلی باشد چراکه کار نماینده‌این نیست بلکه کارش در این میان معرفی مدیر به استاندار در راستای شناختی که دارد است .

خیلی با واژه بومی و غیربومی رابطه خوبی ندارم

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه اگر نماینده‌ای در خصوص مجموعه‌ای شناختی ندارد باید انتخاب فرد شایسته را به فردی ارجاع دهد که شناخت بیشتر در آن زمینه دارد، اظهار کرد: نمایندگان باید مشاوره‌ای علمی و کاربردی در خصوص انتصاب مدیران استانی داشته باشند .

حجت‌الاسلام فضلی با بیان اینکه مواردی درزمینه سلیقه‌ای بودن عزل و نصب‌ها در استان را شاهد هستیم که نتایج خوبی هم نخواهد داشت، افزود: در خصوص بومی بودن مدیران نیز من خیلی با واژه بومی و غیربومی رابطه خوبی ندارم چراکه ممکن است آن فرد به‌عنوان یک هم‌وطن کار مثبتی انجام دهد و فرقی نمی‌کند بومی یا غیربومی باشد .

هرمزگان با رشد مدیران شایسته ماندگار همراه بوده است

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان نسبت به گذشته با رشد مدیران شایسته ماندگار همراه شده است، اضافه کرد: مدیران هرمزگانی داریم که در استان‌های دیگر مشغول به کار هستند، نیاز نیست مدیر حتماً بومی باشد و گاهی حتی نیاز است برای تعامل بیشتر با دیگر استان‌ها مدیر هرمزگانی را در استان‌ها دیگر و بالعکس داشته باشیم .

عضو مجمع روحانیون مبارز در استان هرمزگان با بیان اینکه هرچند معتقد هستم مدیران بومی نسبت به استان دلسوزتر هستند و می‌توانند ارتباط بیشتری با مردم داشته باشند، تصریح کرد: خصوصاً در اداراتی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند هرچه مدیر بومی‌تر باشد می‌تواند آشناتر به مشکلات و مردم باشد و با زبان خودشان در راستای خواسته‌های آنان قدم بردارد و در حقیقت یک هم‌زبان و همدل با شاخصه‌های یک مدیر خوب برای استان بهتر خواهد بود. حجت‌الاسلام فضلی با اشاره به اینکه در پست‌های مدیریتی که افق فراتری دارند نیازی به بومی بودن مدیران نیست، عنوان کرد: برای مثال نیازی نیست استاندار بومی باشد چراکه مجموعه‌ای را اداره می‌کند، هرچند استاندار می‌تواند نسبت به بومی بودن مدیران دیگر تأکید داشته باشد .

نمایندگان در کش‌وقوس‌هایی که دارند به نتیجه مطلوبی نمی‌رسند .

وی با بیان اینکه اخیراً در جهت انتصاب مدیران بومی تا حدودی بهتر عمل شده اما درنهایت فرقی نمی‌کند چراکه نمایندگان در کش‌وقوس‌هایی که دارند به نتیجه مطلوبی نمی‌رسند چون هرکدام می‌خواهند برای انتخابات بعدی برنامه‌ریزی کنند، خاطرنشان کرد: استاندار هرمزگان فردی محتاط است ضمن اینکه وقتی برای اولین بار به استان آمد اظهار کرد من به انتخاب نمایندگان نیامده‌ام که خب انتخاب وزیر کشور بوده است و طبیعتاً شناختی که وزیر کشور نسبت به وی داشته بی‌تأثیر نبوده است .

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه استاندار طبیعتاً باید هم‌نظر نمایندگان و هم مدیران استانی را بخواهد تا بتواند نیرویی را جابجا کند، بیان کرد: آقای همتی احتیاط بیش‌ازحدی در این زمینه داشته است، به‌خصوص در اوایل حضورش در استان که هیچ تغییری به‌خصوص درمجموعه استانداری ایجاد نکرد .

حجت‌الاسلام فضلی با بیان اینکه درمجموع رأی مثبتی به استاندار در این خصوص که خیلی وابسته به اعمال سلیقه‌های دیگران نبوده است می‌دهم، ابراز کرد: آقای همتی با توجه به مشاهدات و گفت‌وگوهایی که با مدیران و نشست‌هایی که در آغاز کار داشت برای شناسایی نیروها خیلی تلاش کرده ولی اینکه آیا همه این اتفاقات به‌جا بوده و در تغییرات و انتخابات مدیران استانی موفق بوده یا خیر خیلی رأی مثبتی نمی‌توان داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3067
تاریخ :1397/07/25 ساعت 08:53:07
تعداد بازدید: 245
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی