گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:29:03
تعداد بازدید: 205
صلح و سازش دو طايفه بزرگ در شرق هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان گفت: درگيري خونين بين دو طايفه بزرگ سهرابي و شهسواري پس از پنج سال با پيگيري و ميانجيگري دستگاه قضايي استان هرمزگان به صلح و سازش ختم شد.

عکس اصلی خبر

علي صالحي رئيس کل دادگستري استان هرمزگان اعلام کرد : با پيگيري و ميانجيگري دستگاه قضايي استان هرمزگان ، شورا هاي حل اختلاف و جمعي از معتمدين محلي ، درگيري خونين بين دو طايفه بزرگ سهرابي و شهسواري در شرق اين استان پس از پنج سال به صلح و سازش منجر شد.

وي تصريح کرد: متأسفانه طي پنج سال اخير و در نتيجه اختلافات و درگيري هاي موجود بين طرفين ،دو نفر کشته و چندين مورد نزاع منتهي به صدمات بدني عمدي به وقوع پيوست که سرانجام با عنايت خداوند متعال و در آستانه خجسته ميلاد با سعادت پيامبر رحمت؛ حضرت محمد مصطفي (ص) طي مراسمي با حضور مسئولين قضايي استان ، اعضاي شوراي تأمين ، معتمدين محلي و عموم مردم در راستاي احياي سنت حسنه صلح و سازش اختلافات بين اين دو طايفه خاتمه يافت.

وي افزود: پس از ارجاع پرونده نزاع دو طايفه مذکور به شوراي حل اختلاف استان هرمزگان،  به منظور ايجاد مصالحه ، اعضاي شوراي حل اختلاف، ريش سفيدان و معتمدين محلي در شهرستان هاي هشتبندي و بشاگرد وارد عمل شده و پس از برگزاري چندين جلسه و ارائه توصيه هاي لازم به اصحاب دعوي، طي مراسمي که امروز برگزار شد ، مسئولين قضايي استان هرمزگان و جمعي از مسئولان محلي با ميانجيگري بين سران طوايف ، صلح و سازش برقرار کردند و طرفين در اين جلسه هم قسم شدند که از اين به بعد در کنار يکديگر با صلح و صفا زندگي کنند و کينه و کدورتهاي پيش آمده را از بين ببرند. اين مقام قضايي ، گذشت اين دو طايفه را کاري بزرگ و موجب خشنودي خداوند متعال و پيامبر اکرم (ص) و در تأسي از سيره معصومين (عليهم السلام) برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولين و اعضاي شوراي حل اختلاف و همچنين معتمدين و ريش سفيدان محلي در برقراري صلح و سازش قدرداني کرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضايي وشوراهاي حل اختلاف در ترويج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاري و تعامل داشته باشند.

 رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در خاتمه تأکيد کرد: با توجه به نگاه ويژه رياست قوه قضاييه مبني بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و تأکيد ايشان در خصوص استفاده از ظرفيت شوراهاي حل اختلاف در فسخ خصومات و اصلاح ذات البين ، دستگاه قضايي استان هرمزگان با جديت و ملاحظه ظرفيت هاي قانوني اين موضوع را در دستور کار ويژه خود قرار داده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3274
تاریخ :1398/08/14 ساعت 11:29:03
تعداد بازدید: 205
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی