گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:31:25
تعداد بازدید: 423
مطالبه گری هزینه دارد
email pdf word plus minus reset color
نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه گری در هر جامعه ای هزینه دارد و ما باید برای رسیدن به حقوق از دست رفته هرمزگان همه با هم مطالبه گر حق و حقوق هرمزگان باشیم.

عکس اصلی خبر

احمد مرادی افزود: مطالبه گری فقط در یک حوزه خاص نیست و من بعنوان یک نماینده مجلس هرجا که احساس کنم حقی از مردم ضایع شده چه حوزه اقتصاد باشد و چه اشتغال  و چه فرهنگ و آموزش قطعا ورود خواهم کرد .

وی در جمع بانوان نخبه هرمزگان افزود: دغدغه فرهنگی در ذات و فطرت خداجوی همه هست اما راهش را بلد نیستیم ؛ برای مطالبه گر بودن باید در چارچوب قانون حرکت کرد تا به نتیجه رسید .نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال مشکل و دغدغه، مشکل را حل نمی کند وباید وقت گذاشته شود و همه دنبال مطالبه گری و حل مشکلات موجود باشیم. راه سختی پیش رو داریم چون قدرتهای پوشالی اجازه نمی دهند مطالبه گری در چارچوب قانون محقق بشود. اگر سهم درآمدهای مازاد استان را می دادند هر ساله چیزی حدود 400-500میلیارد تومان بود که می شد بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال ، آموزش و فرهنگ  را رفع نمود امامتاسفانه این سهم استان که قانونی هم هست به استان بر نمی گردد .

وی افزود: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه قطعا کاری پرهزینه است و باید تمام دستگاههای فرهنگی از جمله 4 دستگاه آموزش و پرورش ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و صداوسیما بعنوان رسانه ملی درکنار هم حرکت کرده و کار کنند تا به نتیجه دلخواه برسیم.

مرادی گفت: 26دستگاه درکشور داریم که سبقه فرهنگی دارند اگر هرکدام کار خودرا به خوبی انجام می داد دیگر دغدغه و ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در جامعه باقی نمی ماند. وی گفت: پس رفت ما در حوزه فرهنگ به خاطر این است که نگاه همان به دستگاههای فرهنگ سیاسی بوده و نگاه فرهنگی نداشته ایم بودجه 4دستگاه فرهنگی که بیشترین سروکار را با فرهنگ و رفتار مردم دارند کم نیست ؛ اما این نگاه های سیاسی موجب می شود در حوزه فرهنگ عقب بمانیم.

نماینده مردم در خانه ملت افزود: در مسیر عدالت و مطالبه گری نباید از انتقاد و تهدید و تخریب بهراسیم چرا که برای برقراری عدالت در جامعه  کسانی سنگ اندازی می کنند که منافع خودرا در خطر می بینند و به جدیت می گویم راه سختی در پیش داریم تا بتوانیم حقوق از دست رفته هرمزگان را احیا نماییم . وی افزود: ریشه بدحجابی را می توان در بسیاری از عقب ماندگیهای استان از جمله حوزه اشتغال ، آموزش و علم و فرهنگ دانست .نباید در جامعه اسلامی تبعیض و بیعدالتی باشد اگر بی عدالتی باشد مشکلات دیگر هم ناخودآگاه از راه می رسند و باعث بی انگیزگی و دلسردی می شود.درادامه این نشست خانم تهرانی استاد دانشگاه هرمزگان افزود: دغدغه بانوان فرهنگی و متدین استان پیگیری مشکلات حوزه زنان در زمینه اشتغال ، تحصیل و آموزش ورزش  است که امیدواریم با پشتکارو درایتی که در وجود نمایندگان مجلس سراغ داریم بتوانیم تحولی در حوزه زنان استان بجود بیاوریم.

وی با اشاره به چند مشکل الویت دار در حوزه زنان گفت: افزایش مرخصی زایمان بانوان و آقایان می تواند موجب انگیزه و سلامتی بیشتر خانواده بشود وامیدواریم در حوزه ناباوری هم اقداماتی صورت بگیرد و مرکزی دراستان احداث و تجهیز بشود تا خانواده ها دغدغه درمان خارج از استان را نداشته باشند.

تهرانی افزود: هرمزگان باید پایتخت فرهنگی و مذهبی و توریستی کشور باشد اما امروز شهر کنسرتهاست ؛ پوشش و حجاب بومی به فراموشی سپرده شده وباید برای احیا پوشش بومی و موسیقی غنی هرمزگان برنامه ریزی کرد تا شاهد  از دست رفتن پیشینه فرهنگی و بومی استان و زنان هرمزگانی نباشیم.

درادامه یکی دیگر از بانوان نخبه استان افزود: در حوزه حجاب و عفاف خیلی عقب مانده ایم و باید از همین امروز دراین عرصه کار کنیم چرا که دشمن از سوی دیگر در حال تلاش شبانه روزی از طریق ماهواره ها ،فضای مجازی و کانالهای خبری و ... میباشد اما ما کمتر در حوزه فرهنگی واردشده و کار کرده ایم امیدواریم شما بعنوان نماینده مجلس در تصویب قوانین فرهنگی و آموزشی در مجلس مثمرثمربوده و خیروصلاح استان و بانوان پرتلاش و توانمند هرمزگانی را مدنظر داشته باشید.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 09:31:25
تعداد بازدید: 423
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی