گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3472
تاریخ :1399/06/15 ساعت 16:22:21
تعداد بازدید: 202
پاسخ های قاطع به تغییر احتمالی جغرافیای هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
خواسته استان همسایه در انتزاع بخش هایی از هرمزگان محقق نمی شود

عکس اصلی خبر

گروه سیاسی ـ ندای هرمزگان

هرمزگان سال هاست به خاطر یک تصمیم اشتباه مرکز نشینان و با اصرار استان همسایه نگران است. نگرانی که در مقاطع مختلف با پاسخ های متعدد و قاطعی همراه بود که به مدد آن آسودگی نسبی را برای مردم استان به ویژه شهرستان پارسیان به ارمغان آورده است .

به گزارش ندای هرمزگان، بحث انتزاع بخش هایی از هرمزگان و الحاق آن به استان فارس از سوی عده ای در شهرستان لامرد فارس پیگیری و از اواخر دولت قبل به شدت پیگیری و حتی زمینه برای محقق شدن آن فراهم شد اما مخالفت همه جانبه در هرمزگان بنا به دلایل متعدد آن را متوقف کرد .

در اواخر دولت قبل و در زمان استانداری ابراهیم عزیزی که از قضا اهل فارس و موافق الحاق بخش هایی از هرمزگان به فارس بود باعث بروز اعتراضاتی در هرمزگان شد. این اعتراضات از شرق تا غرب هرمزگان ادامه یافت و در مرکز استان با تدارک راهپیمایی هایی مانع از تحقق این امر شدند. همراهی امام جمعه، مسئولان، نمایندگان مجلس، گروه های مختلف سیاسی ـ اجتماعی و فرهنگی و... نیز بر جلوگیری از تحقق خواسته استان فارس تاثیر گذاشت .

طی روزهای اخیر باز طرح انتزاع بخش هایی از هرمزگان نیز مجددا بر سر زبان ها افتاده است و نمایندگان هرمزگان در کنار فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به سخنان نماینده لامرد واکنش نشان دادند .

در تازه ترین واکنش نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهار نظر اخیر یکی از نمایندگان استان فارس مبنی بر الحاق بخش هایی از هرمزگان به فارس، گفت: از یکپارچگی و تمامیت ارضی هرمزگان با تمام وجود دفاع خواهیم کرد و قطع به یقین اجازه نخواهیم داد این اتفاق صورت گیرد و مطمئنا نمی گذاریم هیچ مقام مسئولی چنین اجحافی در حق هرمزگان انجام دهد .

حسین رئیسی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: اخیرا یکی از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی اظهار نظری راجع به الحاق روستاهایی از هرمزگان به استان فارس داشته اند که نمی دانیم انگیزه آقایان از این کار چیست که هرچند وقت یکبار به این مسئله دامن می زنند و نگرانی ها و دغدغه هایی را برای مردم هرمزگان ایجاد می کنند .

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: کسانی که این موضوع را دنبال می کنند و در تبلیغات انتخاباتی خود این وعده را به مردم داده اند طبق کدام قانون و مقرراتی به خود حق می دهند که از جیب خلیفه بذل و بخشش  کنند و تکه ای از استان دیگر را با تشخیص و نظر خودشان به استان دیگر و کنند .

وی، اظهار کرد: از یکپارچگی و تمامیت ارضی هرمزگان با تمام وجود دفاع خواهیم کرد و قطع به یقین اجازه نخواهیم داد این اتفاق صورت گیرد و مطمئنا نمی گذاریم هیچ مقام مسئولی چنین اجحافی در حق هرمزگان انجام دهد .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر سرمایه گذارانی از دیگر استان ها و حتی استان فارس تمایل به سرمایه گذاری در سواحل هرمزگان را دارند طبق قانون و مقررات هیچ محدودیتی برای فعالیت آن ها وجود ندارد و راه برای آنان باز است .

رئیسی، خاطرنشان کرد: مالکیت این مناطق از قدیم الایام همواره برای استان هرمزگان بوده و خواهد بود و هیچگونه تغییری در جغرافیای هرمزگان را نمی پذیریم .

روزهای گذشته یکی از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در نشستی خبری دسترسی فارس به دریا از طریق الحاق بخشی از هرمزگان به این استان را از مسائل مهم منطقه دانسته و گفته این مهم را با جدیت پیگیری می‌کنم که به سرانجام برسد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3472
تاریخ :1399/06/15 ساعت 16:22:21
تعداد بازدید: 202
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی