گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2892
تاریخ :1396/09/13 ساعت 09:01:34
تعداد بازدید: 94
تیم دانشگاه هرمزگان رتبه سوم رقابت های کشوری طراحی سیستم های دیجیتال را کسب کرد
email pdf word plus minus reset color
بندرعباس - ایرنا - عضو هیات علمی و سرپرست گروه دانشجویی دانشگاه هرمزگان در چهارمین دوره رقابت های ملی طراحی سیستم های دیجیتال گفت: گروه دانشجویی سه نفره این دانشگاه توانست رتبه سوم این رقابت ها را با کسب 18 امتیاز بدست آورد.

عکس اصلی خبر

سید حسن دریانورد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هدف از برگزاری این رقابت ایجاد انگیزه و تبدیل کردن دانش نظری دانشجویان به مهارت عملی بود که دانشجویان رشته سخت افزار رایانه شرکت کننده در این رقابت ها شامل هادی نیکوئی، امیر دادی پور و زهرا نوروزی عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند.

عضو هیات علمی رشته برق دانشگاه هرمزگان ادامه داد: الگوریتم پیشنهادی هوش مصنوعی طراحی شده توسط تیم های شرکت کننده باید بر روی یک برد FPGA خاص مسابقات پیاده سازی می شد تا بتواند با رقیبی که به همین صورت ولی با الگوریتم خاص خود پیاده سازی کرده است فوتبال بازی کند.

FPGA یا Field-Programmable Gate Array ( آرایه گیت های قابل برنامه ریزی ) یک مدار مجتمع است که می توان آن را پس از اتمام فرآیند تولید ، مطابق نیاز طراح برنامه ریزی کرد و روابط منطقی بین پایه های ورودی و خروجی را تغییر داد از این رو به این تراشه ها قابل برنامه ریزی می گویند. دریانورد اضافه کرد: 11 تیم از دانشگاه های سراسر کشور در این رقابت ها شرکت کرده بوند که پس از ارزیابی هوش مصنوعی طراحی شده توسط گروه های شرکت کننده، 6 تیم به مرحله نهایی راه یافتند که بیشتر آن ها از دانشگاه های تراز اول کشور بودند.

سرپرست گروه دانشجویی دانشگاه هرمزگان در چهارمین دوره رقابت های طراحی سیستم های دیجیتال ابراز داشت: تیم دانشگاه هرمزگان توانست پس از 10 بازی که به صورت رفت و برگشت بین همه تیم ها برگزار شد رتبه یاد شده را کسب کند.

به گفته این عضو هیات علمی رشته برق دانشگاه هرمزگان، رقابت ها در اول و دوم آذر در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران برگزار شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2892
تاریخ :1396/09/13 ساعت 09:01:34
تعداد بازدید: 94
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی