گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:05:20
تعداد بازدید: 115
براي برخورد با مخلان نظم و امنيت لحظه اي کوتاه نمي آييم
email pdf word plus minus reset color
فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: نیروی انتظامی در برخورد با جرائم و مخلان نظم و امنیت لحظه‌ای کوتاه نیامده و توانسته با اشراف اطلاعاتی، محیط را برای مجرمان نا امن کند و در برخورد با قاچاق مواد مخدر گام‌های مثبتی بردارد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، سردار عزیزاله ملکی در مراسم صبحگاه عمومی و مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان هرمزگان، افزود: هفته نیروی انتظامی با شعار "پلیس مقتدر، امین مردم" از 13 مهرماه با حضور کارکنان نیروی انتظامی در نماز جمعه سراسر استان هرمزگان آغاز شد.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در برخورد با جرائم و مخلان نظم و امنیت لحظه‌ای کوتاه نیامده و توانسته با اشراف اطلاعاتی، محیط را برای مجرمان نا امن کند و در برخورد با قاچاق مواد مخدر گام‌های مثبتی بردارد.

سردار ملکی با بیان اینکه این مهم بدون همدلی دستگاه‌های متولی در حوزه امنیت، شورای تأمین و در رأس آن استاندار هرمزگان میسر نمی‌شد، تصریح کرد: از ابتدای سالجاری 7 اولویت اساسی که برگرفته از تدابیر و رهنمودهای فرماندهی کل قوا بود، از طریق سلسله‌مراتب ابلاغ و در دستور فرماندهی انتظامی استان هرمزگان قرار گرفت.

فرماندهی انتظامی استان هرمزگان ادامه داد: اشراف اطلاعاتی و مدیریت بحران اجتماعی، ارتقای توان عملیاتی در حوزه‌های مأموریتی، ارتقا کمی و کیفی مأموریتی کلانتری و پاسگاه‌ها، پیشگیری و مقابله با جرائم و آسیب‌های اجتماعی، کاهش سهم جان‌باختگان جاده‌ای، تشدید مبارزه با عرضه و توزیع مواد مخدر و تشدید مبارزه با قاچاق کالا هفت اولویت این فرماندهی انتظامی بوده است.

سردار ملکی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به‌ویژه به‌صورت سازمان‌یافته و باندی که اقتصاد کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، ضربات مهلکی به قاچاقچیان وارد شد که ماحصل آن رشد 182 درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود، اضافه کرد: امسال همچون سال‌های گذشته توفیق چشمگیری در ارائه خدمات رفاهی و معیشتی به کارکنان و خانواده‌های آنان داشت که عمده آن در عمران و نوسازی اماکن رفاهی، تفریحی، ورزشی و منازل سازمانی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه سلامت اداری و صیانت کارکنان اقدامات شایسته‌ای صورت گرفت، عنوان کرد: تلاش و اقدامات صیانتی فرماندهان، حفاظت‌واطلاعات، عقیدتی و سیاسی و بازرسی استان موجب کاهش 73 درصدی جرائم کارکنان و افزایش 35درصدی شهروندان از عملکرد پلیس در استان هرمزگان شد.

فرماندهی انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه تلاش شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا پلیس‌راه و راهور در بهبود وضعیت ترافیکی در سطح شهرها و محورها با تعامل سایر دستگاه‌های متولی در امر ترافیک موجب کاهش تلفات جاده‌ای به مدت پنج سال متوالی شد، اظهار کرد: در شش‌ماهه نخست سالجاری با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها در پیشگیری از وقوع و کشف جرائم اقدامات مناسبی صورت گرفت که برای نمونه می‌توان به افزایش 182 درصدی کشف کالای قاچاق و انهدام 30 باند قاچاق کالا، افزایش 75 درصدی کشف پرونده‌های بالای یک میلیارد تومان با 256 فقره، افزایش 8 درصدی کشف انواع مواد مخدر و انهدام 25 باند قاچاق مواد مخدر، اجرای 357 طرح پاک‌سازی نقاط آلوده به مواد مخدر، کاهش 9 درصدی متوفیان ناشی از تصادفات، کاهش 14 درصدی سرقت به عنف، کاهش 40 درصدی جرائم کارکنان، کشف 95 درصدی جرائم سایبری از اهم این دستاوردهاست.

وی در پایان گفت: از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، استاندار هرمزگان، فرماندهان انتظامی سراسر استان و اعضای شورای تأمین و دستگاه‌های متولی در اجرای برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان هرمزگان تشکر می‌کنم.

لبخند و خشم پلیس باید به جا و امیدبخش باشد

 نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز گفت: لبخند و خشم پلیس اگر به جا باشد موجب امید در جامعه می شود .

به گزارش مهر، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی بیان داشت: هر ملتی که عزت را اراده کند، خداوند آن‌ها را عزیز خواهد کرد و ملت‌هایی که همچون عربستان سعودی ذلت را انتخاب کند، خداوند آن‌ها را ذلیل خواهند کرد .

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه مردم باید با لبخند پلیس امیدوار شوند و از خشمش هراس داشته باشند، عنوان کرد: هر چه قدر پلیس اقتدار داشته باشد به همان مقدار جامعه از برکاتی زیبا بهره‌مند می‌شود .

وی اضافه کرد: رأفت بی جا همان مقدار خطرناک است که خشم بیجا خطرناک است؛ همان‌گونه سخت‌گیری نابه‌جا خطرناک است اگر به‌جا هم باشد خطرناک است .

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه سرهای بی‌کلاه در خیابان آسیب فراوانی به موتورسیکلت‌سواران می‌زند و جانشان در خطر است، عنوان کرد: اگر خود فرد زشتی کارش را می‌فهمید، این کار را انجام نمی‌داد، پس اینجاست که پلیس با لبخند مهربانانه و قدرت قانون جلوی این افراد خاطری را بگیرد تا آرام‌آرام این موضوع فرهنگ‌سازی شود و از حمله یکباره جلوگیری کنیم همچون کمربند ایمنی که امروزه دیگر جا افتاده است .

وی اظهار کرد: پلیس مقتدر و امین باید مانع از پدیده شوم ضربه زدن افراد به خودشان شود؛ قانون پشتوانه نیروی انتظامی است و ضابطین، ناظرین و حافظان قانون باید در اجرای آن بکشوند .

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم جامعه‌مان آسمانی شود باید با نظام آفرینش همراه شود، خاطرنشان کرد: قانون مداری موجب برقراری انضباط و اقتدار به همراه می‌آورد پس در اجرای قانون باید بیش‌ازپیش کوشا باشیم .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:05:20
تعداد بازدید: 115
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی