گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3255
تاریخ :1398/07/15 ساعت 11:25:32
تعداد بازدید: 270
آبتين اميري: برخي اعضاي شورا در راي گيري مطالبات شخصي را مطرح مي کنند
email pdf word plus minus reset color
عضو شوراي اسلامي شهربندرعباس گفت: فقدان بلوغ سياسي برخي از اعضا، مانعي در راه کارکرد شورا است.

عکس اصلی خبر

آبتين اميري در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد فضاي کنوني شوراي شهر بندرعباس گفت: شوراي اسلامي زماني در کارکرد نظارتي خود موفق مي شود که اعضا از سهم خواهي شخصي دست بردارند و براساس شايستگي ، سمت ها ومسئوليت ها را در اين نهاد تقسيم کنند.اميري در مورد اهميت وحدت وهمدلي در شورا گفت: تمام تلاش ما اين بوده که همدلي و وحدت درشورا حفظ شود واگر توقف يا عدم حضور در برخي جلسات بوده،اين مقاومت براي حفظ استقلال وشانيت شورا بوده است.

وي در مورد تغييرات هيئت رئيسه شورا در سال سوم اين شورا گفت: هر توافقي در سياست ممکن است ، اما مهم اينست که هر گونه توافقي براساس حقوق مردم وحفظ جايگاه نظارتي شورا باشد، نه توافق بر اساس مصالح وخواسته هاي فردي.

اين عضو شوراي اسلامي شهربندرعباس گفت: براي همدلي و وحدت ميان اعضا شورا دست دوستي به سمت همه اعضا دراز مي کنيم و براي اين امر پيشنهاد داديم که کميسيون هاي شورا ميان افراد توانمند دو طرف ماجرا  شورا تقسيم شود، اما اين پيشنهاد به ظاهر منطقي، عملي نشد زيرا توافق و همدلي نيازمند اراده دو طرف است، نه خواست و اراده يک طرف. اميري در مورد برخي نارسايي ها درشهر بندرعباس گفت : اگر وضعيت شهر در بسياري از موارد مناسب نيست، اين به ضعف نظارت شورا بر مي گردد و انتقادات عمومي ومردمي در اين خصوص منطقي است. هر شهرداري که براي شهر انتخاب شود اگر نظارت ما ضعيف باشد، نتيجه خوبي حاصل نمي شود . اعضا شورا را مردم انتخاب مي کنند نه ما . مردم بايد افرادي را براي شورا انتخاب کنند که به دنبال مصالح عمومي باشند ، نه افرادي که از روز اول انتخاب شدن به دنبال سهم خواهي در شورا هستند.

وي در مورد مشکلات شوراي اسلامي پنجم شهر بندرعباس گفت: برخي از اعضا شورا فاقد بلوغ سياسي لازم هستند ودر راي گيري ها توقعات ومطالبات شخصي را مطرح مي کنند . وجود اين افراد که در تصميم گيري هاي مهم شورا فاقد استقلال راي هستند و يا براي راي دادن معذوريت هايي دارند ، مانعي در مسير نظارت و کارکرد واقعي شورا است .

وي گفت: نمي توان تنها با شعار دادن مشکلات مردم را حل کرد.اگر سالها براي همدلي و وحدت در شورا شعار بدهيم باز هم فايده ندارد، مگر اينکه براي تقويت اختيار نظارتي شورا و وحدت دروني شورا گام هاي عملي برداريم  و البته هزينه اين عمل گرايي را نيز بپردازيم. اميري گفت: شورا از اختيارات مهمي در بعد نظارتي  ودفاع از حقوق مردم برخوردار است ،اما اين اختيارات زماني عملياتي مي شود که اعضا از مصالح ومنافع فردي گذشت داشته باشد ، امري که در بسياري از موارد نه تنها سخت است ، بلکه غيرممکن است. وي در مورد شرايط فعلي شوراي اسلامي شهر بندرعباس وجناح بندي هاي دروني آن گفت: يک اقليت قوي وسالم بهتر از يک اکثريت شکننده و مبتني بر منفعت شخصي است، لذا به مردم اطمينان مي دهم تا روز آخري که در شورا هستم از حقوق آنها دفاع خواهيم کردو هرگونه شهر و آتشي و حضور و ائتلاف يا عدم ائتلاف ما دراين شورا براساس مصلحت عمومي ومسئوليت شورايي خواهد بود.البته در شورا افراد با تجربه اي از دوره هاي قبل شورا هستند که گفتگو با آنها را براي اصلاح امور آغاز کرده ايم و به تدبير و انصاف آنها اميد بسته ايم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3255
تاریخ :1398/07/15 ساعت 11:25:32
تعداد بازدید: 270
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی