گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3240
تاریخ :1398/06/16 ساعت 11:03:40
تعداد بازدید: 236
رئيس شوراهاي حل اختلاف هرمزگان اعلام کرد: صلح و سازش بيش از 4500 پرونده از ابتداي امسال در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رئيس شوراهاي حل اختلاف هرمزگان گفت: از ابتداي امسال بيش از چهار هزار و 500 پرونده در شوراهاي حل اختلاف هرمزگان به صلح و سازش منجر شد که بيانگر رشد 10 درصدي در اين حوزه است.

عکس اصلی خبر

  مظفر حمزه ئي اظهارداشت: در نتيجه برنامه ريزي انجام شده و تلاش بي وقفه کارکنان و اعضاي شوراهاي حل اختلاف استان از ابتداي امسال، چهار هزار و پانصد و چهل و دو فقره پرونده از مجموع 15 هزار و 289 پرونده قابل صلح و سازش در اين مجموعه به صلح و سازش منجر شده است که رشد 10 درصدي را در مقايسه با سال پيش از آن نشان ميدهد.

    معاون قضائي رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در ادامه اعلام کرد: در پي بخشنامه اخير رياست قوه قضائيه و همچنين تأکيدات رياست کل دادگستري استان هرمزگان مبني بر لزوم بهره گيري از ظرفيتهاي شوراهاي حل اختلاف در جهت افزايش آمار صلح و سازش و پيشگيري از اطاله دادرسي با استفاده از مفاد ماده 8 و 11 قانون شوراهاي حل اختلاف، جلسات متعددي به منظور بررسي و ايجاد سازوکارهاي لازم جهت اجرايي شدن بخشنامه رياست قوه قضائيه در شوراهاي حل اختلاف استان هرمزگان تشکيل شده است.

    حمزه ئي افزود: در جلسات مذکور ضمن بررسي و تجزيه و تحليل بندهاي 9 گانه بخشنامه رياست قوه قضائيه؛ اهداف و نتايج مورد انتظار و وظايف جديدي که به موجب آن بر عهده مجموعه شوراهاي حل اختلاف قرار داده شده است؛ تشريح و ضمن اخذ نظرات وپيشنهادات رؤسا و اعضاي شعب، در نهايت جمع بندي و تدابير لازم جهت اجراي هرچه بهتر مفاد اين بخشنامه اتخاذ گرديده است.

   معاون قضائي رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين ضمن دعوت از عموم مردم جهت استفاده از اين فرصت براي حل اختلافات في مابين، خاطر نشان کرد: اميدواريم با بخشنامه جديد رياست قوه قضائيه گام بلندي در جهت ارتقا آمار صلح و سازش و حل و فصل اختلافات در خارج از فضاي محاکم قضائي برداشته شود و مسير همدلي و پيشرفت هرچه بيشتر ملت ايران هموار گردد.

   رئيس شوراهاي حل اختلاف استان هرمزگان در پايان از شهروندان خواست در صورت بروز هرگونه اختلاف، پيش از مطرح نمودن آن در محاکم قضائي، از خدمات مشاوران مستقر در شوراهاي حل اختلاف و محاکم استفاده نموده و در مرحله نخست، پرونده خود را در شعب شوراهاي حل اختلاف و در قالب صلح وسازش، بدون پرداخت هزينه دادرسي پيگيري و در صورت عدم رفع اختلاف به محاکم قضائي مراجعه کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3240
تاریخ :1398/06/16 ساعت 11:03:40
تعداد بازدید: 236
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی