گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 08:54:48
تعداد بازدید: 179
ملت بزرگ ایران سیلی سختی به دشمنان خواهد زد
email pdf word plus minus reset color
وزیر اطلاعات بابیان اینکه اقدام آمریکا در خروج از برجام برای ما امری روشن بود و غافلگیر نشدیم، گفت: مسیر انقلاب علیرغم همه دسیسه ها و کارشکنی ها روزبهروز پرصلابت تر از گذشته و با قوت ادامه خواهد یافت.

عکس اصلی خبر

حجتالاسلام سید محمود علوی در آئین رونمایی از مجموعه چهار جلدی انقلاب اسلامی در هرمزگان به روایت اسناد ساواک در سالن شهید آوینی بندرعباس، با تبریک اعیاد شعبانیه از گردآورندگان اسناد ساواک که در بایگانیهای 40 سال پیش جمعآوریشده بود، تقدیر کرد و افزود: این کار به علت دین و وظیفهای است کار ناحیه مردم که بر دوش وزارت اطلاعات بود که بهعنوان سرمشقی ماندگار و راهبردی برای آیندگان تهیه و تدوینشده است.

وی از مسئولان اداره کل اطلاعات هرمزگان و مرکز اسناد و معاونت استراتژیک و مؤلفانی که در تهیه، تنظیم و انتشار این مجموعه و اثر ارزشمند و ماندگار تلاش کردند، قدردانی و اظهار کرد: به توفیق خداوند با این اقدام میراث گرانبها و مبارزانی مردم هرمزگان به نسلهای جوان منتقل و موجب هویت بخشی به آیندگان خواهد شد.

وزیر اطلاعات بابیان اینکه در این مجموعه چهارجلدی، بخشی از مبارزات مردم، فرهنگیان، دانشجویان و علمای هرمزگان که رژیم پهلوی از آن مطلع شدهاند، جمعآوریشده است، تصریح کرد: مبارزان انقلاب آنچنان هوشمندانه عمل میکردند که تنها 20 تا 30 درصد فعالیتهایشان را ساواک مطلع شده و وزارت اطلاعات تنها اسناد موجود را تدوین کرده است.

علوی مجموعه گردآوریشده از سوابق مردم هرمزگان به اسناد ساواک را شناسنامه مبارزاتی این خطه از سرزمین جمهوری اسلامی ایران در پیدایش انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به آیات و روایات بر حفظ سلامت و امنیت فردی و اجتماعی در جامعه و مسئولیتهای مردم و مسئولان در این زمینه تأکید کرد و گفت: همانگونه که در آموزههای دینی برای افراد احترام و حرمت قائل میشود، اسلام برای جامعه نیز حیات، مسئولیت، حیثیت و احترام قائل است چراکه کارکرد جامعه در زندگی مردم نیز تأثیرگذار است. وی عزت و ذلت جامعه را در گرو عملکرد ملتها دانست و افزود: باید با مطالعه تاریخ اقوام گذشته از آنچه مورد اختلاف و دو دستگی آنها شده است، بپرهیزیم و بر نکات وحدتآفرین گذشتگان تمسک کنیم.

وی با تجلیل از شهدا و جانفشانیها مردم بهویژه 9 شهید قبل از انقلاب و لاله خونین 3 سالهای اهل سنت که در ایام انقلاب به شهادت رسیدند، گفت: دشمنان نتوانستهاند علیرغم همه تلاشهایشان خدشهای در مسیر انقلاب وارد کنند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از چهار جلد کتاب انقلاب اسلامی در هرمزگان به روایت اسناد ساواک و تمبر یادبود، رونمایی شد.همچنین از خانواده شهدا و مبارزان شاخص انقلاب اسلامی در این استان با اهدا لوح تقدیر شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2975
تاریخ :1397/02/22 ساعت 08:54:48
تعداد بازدید: 179
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی