گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:34:30
تعداد بازدید: 97
در راستاي افزايش توان رزمي نيروي دريايي و آموزش مبتني بر عمل افسران؛ پروژه ساخت ناو آموزشي لقمان در کارخانجات نداجا بندرعباس آغاز شد
email pdf word plus minus reset color
فرمانده کارخانجات نداجا گفت: پروژه ساخت ناو آموزشي لقمان که ازلحاظ ابعاد بيش از دو برابر ناوشکنهاي جماران، سهند و دماوند است، در راستاي افزايش توان رزمي نيروي دريايي و همچنين آموزش مبتني بر عمل دانشجويان و افسران دانشگاه امام خميني (ره) آغاز شد.

عکس اصلی خبر

ناخدايکم عباس فاضل نيا در حاشيه مراسم صبحگاه مشترک  نظامي و افتتاح پروژه ساخت ناو آموزشي لقمان که به مناسبت روز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با حضور کليه نيروهاي مسلح استان هرمزگان در ميدان صبحگاه منطقه يکم امامت نداجا برگزار شد، در گفتوگو با ايسنا اظهار کرد: ناو آموزشي لقمان ازلحاظ ابعاد دو برابر ناوشکن سهند بوده و يکي از فناوريهاي جديدي است که کارخانجات نداجا حسب اوامر فرماندهي معظم کل قوا و همچنين فرمانده کل ارتش جمهوري اسلامي ايران در راستاي ارتقاء توان رزم در گام دوم انقلاب آغاز کرده و امروز يکي از سکشنهاي اين ناو در حال ساخت است.

وي افزود: تمامي شناورهايي که کارخانجات نداجا ميسازد صد درصد بومي بوده و با استفاده پتانسيل نيروهاي همين کشور ساخته ميشود.

فرمانده کارخانجات نداجا تصريح کرد: اکنون در حوزه ساخت ناوشکنها، زيردرياييهاي سبک و زيردرياييهاي نيمه سنگين کاملاً به خودکفايي رسيدهايم و جزء معدود کشورهايي هستيم که فناوري و چرخه توليد اين آرايهها را در اختيار داريم.

ناخدايکم فاضل نيا عنوان کرد: ناو آموزشي لقمان چون نسبت به ناوشکنهايي مانند جماران، سهند و دماوند ازلحاظ ابعادي بيش از دو برابر است زمان ساخت آن نيز قطعاً بيشتر خواهد بود اما سعي ميکنيم با برنامهريزي دقيق در يک بازه کوتاهمدت اين ناو آموزشي را به کشورمان تقديم کنيم.

وي خاطرنشان کرد: يکي از محورهاي اصلي نيروي دريايي اين است که دانشجويان و افسراني که از دانشگاه امام خميني (ره) فارغالتحصيل ميشوند با مجموعه کاملي از فناوري در ارتباط باشند و بتوانند مبتني بر عمل آموزش ببينند.

فرمانده کارخانجات نداجا اضافه کرد: در ناو آموزشي لقمان تمامي تجهيزات و امکانات براي يادگيري عملي دانشجويان پيشبيني شده است، همچنين اين ناو ميتواند در توان رزم نيز مانند ساير ناوها سهيم باشد و در ارتقا توان رزم نيروي دريايي نقش به سزايي ايفا کند.

ناخدايکم فاضل نيا بيان کرد: تمامي پروژههاي نيروي دريايي و کارخانجات نداجا مصوبه ستاد کل نيروهاي مسلح را دارد و تأمين اعتبارش نيز توسط اين ستاد صورت ميگيرد.

وي افزود: پيشبيني ميشود در صورت تأمين اعتبارات در چهار سال آينده اين ناوشکن که از ناوهاي بزرگ نيروي دريايي خواهد بود و در منطقه کمتر کشوري ميتواند با اين ابعاد ناو بسازد، بهرهبرداري برسد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3292
تاریخ :1398/09/11 ساعت 10:34:30
تعداد بازدید: 97
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی