گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3342
تاریخ :1398/11/19 ساعت 10:02:49
تعداد بازدید: 72
خطري که با ورود رئيس جمهور در قشم دفع شد
email pdf word plus minus reset color
رئيس جمهور در پاسخ به نامه سازمان منطقه آزاد قشم با موضوع گزارش «واگذاري زمين در محدوده ژئوپارک و غار نمکدان قشم» گفت: «حفظ منافع مهمي که در ليست سازمان يونسکو است، ضروري است. بدون تدبير و هماهنگي اقدامي صورت نگيرد.»

عکس اصلی خبر

  گروه اجتماعي - نداي هرمزگان

 و نيز تکرار همين موضوع در نامه ايشان به سرپرست وزارت جهاد کشاورزي نيز در خصوص واگذاري زمين در محدوده ژئو پارک و غار نمکدان تکرار شده است که  «واگذاري زمين در محدوده ژئوپارک و غار نمکدان قشم» گفت: «حفظ منافع مهمي که در ليست سازمان يونسکو است، ضروري است. بدون تدبير و هماهنگ اقدامي صورت نگيرد.»

واکنش رييس جمهور در پاسخ به  نامه سازمان منطقه آزاد قشم در حالي صورت مي گيرد که پيش از اين در اعتراض دوست داران به محيط زيست راجع به  واگذاري اراضي  محدوده طولانيترين غار نمکي جهان  مشهور به ژئوپارک جزيره قشم که در ليست سازمان يونسکو به ثبت رسيده است، هشدار داده بودند که اين اقدام منطقه آزاد قشم در واگذاري اراضي محدوده ژئوپارک امکان خارج نمودن اين پديده طبيعي بي نظير در جهان را از ليست مذکور فراهم نمايد.

اما اکنون کارشناسان معتقدند، واگذاري اراضي که بيشتر با هدف احداث اقامتگاه، مرکز پرورش ميگو و آبزيان، پلاژ و شهرکهاي صنعتي بوده، اين ژئوپارک را بار ديگر در معرض تهديد قرار خواهد داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3342
تاریخ :1398/11/19 ساعت 10:02:49
تعداد بازدید: 72
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی