گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3181
تاریخ :1398/02/21 ساعت 08:56:32
تعداد بازدید: 77
دخالت لامردي ها در امور اقتصادي پارسيان غيرقانوني است
email pdf word plus minus reset color
نماينده مردم غرب هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي گفت: منطقه ويژه اقتصادي پارسيان و لامرد دو طرح جداگانه است و دخالت لامردي ها در امور اقتصادي پارسيان غيرقانوني و تنش زا است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، ناصر شريفي در اين خصوص بيان کرد: منطقه ويژه اقتصادي پارسيان و منطقه ويژه اقتصادي لامرد دو طرح جداگانه است که متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني «ايميدرو» تا کنون براي جداسازي اين دو طرح اقدامي نکرده اند.

وي عنوان کرد: در حال حاضر دو منطقه ويژه لامرد و پارسيان در قالب يک طرح ديده شده اند و تا کنون مجريان طرح همزمان مدير منطقه ويژه لامرد بوده اند و نظارت مستقيم بر منطقه ويژه پارسيان داشته اند. طي سالهاي اخير جداسازي دو منطقه ويژه پارسيان و لامرد از خواسته هاي نمايندگان هرمزگان در مجلس بود. بنده بارها در تذکرات شفاهي در صحن علني به اين موضوع اشاره کرده ام و مکاتباتي هم با وزراي صمت و حتي مديرعامل سابق و فعلي ايميدرو داشته ام.

اين نماينده مجلس با بيان اينکه زمانيکه مدير جديد طرح از سوي مهندس غريب پور منصوب شد تذاکرات جدي بر نوع رفتار و مديريت اين موضوع داده ام، اظهار کرد: مدير جديد طرح در يک حرکت ناشايست اقدام به گرفتن تمامي اختيارات مديرعامل شرکت توسعه صنايع انرژي بر پارسيان داده است.

شريفي با تاکيد بر اينکه اين رفتار نوعي دهن کجي به مردم شهرستان پارسيان است، افزود: از اين رفتار مدير طرح بوي اختلاف، تفرقه و تنش مي آيد و اينگونه رفتارها از سوي مردم پارسيان و استان هرمزگان محکوم است و در شرايط کنوني کشور نبايد بر آتش تفرقه دامن
بزنيم.

وي ابراز کرد: امروز پس از مطلع شدن از اين رفتار غيرقانوني مدير طرح مناطق ويژه لامرد و پارسيان در تماس تلفني به وزير صنعت، معدن و تجارت و همچنين مديرعامل ايميدرو تذکرات جدي داده ام و اگر اين موضوع حل نشود و منطقه ويژه پارسيان را به عنوان يک طرح جداگانه نبينند از طريق صحن علني مجلس به موضوع ورود خواهيم کرد و وزير بايد در مجلس پاسخگوي مردم شريف پارسيان و استان هرمزگان باشند.

به گزارش ايسنا، در دولت نهم و دهم و در زمان ابراهيم عزيزي استاندار وقت موضوع انتزاع 5 روستا از پارسيان و الحاق به استان فارس مطرح شد، که پس از اعتراضات گسترده مردمي در تمامي شهرستان هاي استان هرمزگان با ورود شوراي عالي امنيت ملي موضوع منتفي شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3181
تاریخ :1398/02/21 ساعت 08:56:32
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی