گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3271
تاریخ :1398/08/12 ساعت 09:16:10
تعداد بازدید: 117
دادستان کل کشور خبر داد/ 6 قاضي فاسد برکنار شدند
email pdf word plus minus reset color
دادستان کل کشور با تاکيد بر اينکه دستگاههاي دولتي و اجرايي با مديران فاسد برخورد کنند، گفت: گفت: در همين يکي دو هفته اخير پرونده 5 يا 6 قاضي فاسد را در محکمه عالي رسيدگي و آنها را از دستگاه قضايي منفصل کرديم.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، حجت الاسلام منتظري دادستان کل کشور در جريان سفر آيت الله رئيسي به استان آذربايجان شرقي به عنوان نماينده رئيس قوه قضاييه در جمع قضات و کارکنان دادگستري شهرستان مراغه حاضر شد و سياست قوه قضاييه در اين سفرها را شنيدن نقطه نظرات مسئولان دانست.

وي با اشاره به انتظار مقام معظم رهبري در زمينه تحول در دستگاه قضايي، خاطرنشان کرد: در اين راستا با حضور رئيس قوه قضاييه، تحول در اين دستگاه در دستور کار قرار گرفت و تاکنون اقداماتي هم صورت گرفته است.

منتظري اقدامات قضات و کارکنان دادگستري را يکي از جلوههاي بروز و ظهور تحول در دستگاه قضايي عنوان کرد و بيان داشت: اگر تحول در بدنه قوه قضاييه صورت نگيرد طبيعتاً تحول واقعي در قوه قضاييه را شاهد نخواهيم بود.

وي ادامه داد: مردم انتظار دارند فرآيند دادرسي و رسيدگي به حکم خيلي طولاني نباشد و مهمتر اينکه احکامي که صادر ميشود اجرا شود.

دادستان کل کشور يادآور شد: تحولي که موردنظر و دستور مقام معظم رهبري و رييس قوه قضاييه است در حقيقت اميدي در مردم ايجاد کرده است.

وي در ادامه به اشاره به برخورد قاطع با فساد، ادامه داد: طبيعتاً وظيفه دستگاه قضا است که با هرنوع فسادي برخورد کند و از سوي ديگر دستگاه قضايي مصمم است نسبت به سلامت خود اقدامات لازم را مورد توجه قرار دهد.

دادستان کل کشور با بيان اينکه اراده و تصميم دستگاه قضايي برخورد جدي با مفاسد درون دستگاه قضا است، گفت: در همين يکي دو هفته اخير پرونده 5 يا 6 قاضي فاسد را در محکمه عالي رسيدگي و آنها را از دستگاه قضايي منفصل کرديم. همين امروز که با دادستان انتظامي قضات که دبير کميسيون کارشناسي هم هست صحبت ميکردم گفت که حدود هفت الي ده پرونده ديگر آماده رسيدگي در دادگاه عالي است.

وي تاکيد کرد: افتخار ميکنيم که با صداي بلند اعلام نماييم که با قاضي فاسد برخورد خواهيم کرد و برخورد ميکنيم. منتظري از دستگاههاي دولتي و اجرايي خواست که با مديران فاسد برخورد کنند و گفت: وظيفه داريم که خودمان را از هر نوع آلودگي تطهير کنيم تا بتوانيم با فساد در جامعه مبارزه کنيم.

وي اقدامات صورت گرفته در دادگستري شهرستان مراغه را خوب ارزيابي کرد و گفت: انتظار همه مسئولان قضايي از بدنه قوه قضاييه اين است که سلامت خود را مراقبت کنند و به صورت جدي در پاي مبارزه با هر نوع فسادي بايستند.

در ادامه اين جلسه دادستان کل کشور به استماع نقطه نظرات قضات و کارکنان دادگستري شهرستان مراغه پرداخت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3271
تاریخ :1398/08/12 ساعت 09:16:10
تعداد بازدید: 117
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی