گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3092
تاریخ :1397/09/10 ساعت 09:15:55
تعداد بازدید: 138
سه ماهواره به فضا پرتاب مي شود
email pdf word plus minus reset color
جانشين وزير دفاع و پستيباني نيروهاي مسلح گفت: در ماه هاي آينده سه ماهواره توسط ايران به فضا پرتاب مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، سردار قاسم تقي زاده در آيين پيوستن 2 فروند شناور به نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در بندرعباس اظهار داشت: اين ماهواره ها با دانش بومي ساخته شده و در مدارهاي مختلف قرار مي گيرند.

وي ادامه داد: درعرصه بازدارندگي فعال نيز ايران به فناوري توليد موشک زمين به زمين نقط زن با بُرد 2 هزار کيلومتر دست يافته است.

جانشين وزير دفاع و پستيباني نيروهاي مسلح اظهار داشت: در عرصه هاي مختلف هم سطح دانش روز دنيا قرار داريم و از توان متخصصان ايراني و دانشمندان وزارت دفاع، دانشگاه ها و شرکت هاي دانش بنيان براي ساخت انواع تجهيزات استفاده مي کنيم.

سردار تقي زاده خاطر نشان کرد: براي ساخت زيردريايي غدير، 10 دانشگاه و 2 موسسه تحقيقاتي و شرکت هاي دانش بنيان همکاري کرده اند.

به گفته وي در عرصه هوايي هم اين توانمندي ها به کار گرفته شده و در عرصه رزم زميني نيز آخرين دستاوردها عليه داعش به کار برده شده است.

جانشين وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ياد آور شد: در صنايع کروز و ضد کشتي دستاوردهاي بسيار پيچيده و حتي برتر از کارهايي که در غرب انجام شده، به دست آورده ايم.

سردار تقي زاده اضافه کرد: در زمينه سازمان جغرافيايي و نقشه برداري سيستم بسيار پيشرفته اي در طراحي به دست آورده ايم و خط توليد جنگنده کوثر نيز راه اندازي شده است. وي بيان داشت: امروز مي خواهيم فناوري برتر درعرصه هوايي داشته باشيم، در زمينه پهپادها به انواع فناوري هاي برتر دست يافتيم و کشف، شناسايي و رصد و برخورد با هواپيماهاي بدون سرنشين را به خوبي انجام داده و آنها را از بين مي بريم.

جانشين وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: در صنايع راداري، رادارهاي بسيار پيشرفته اي ساخته شده و در خط توليد قرار گرفته اند.

به گفته اين مقام ارشد نظامي در عرصه فناوري هاي نوين، در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از بسياري تجهيزات جديد رونمايي خواهد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3092
تاریخ :1397/09/10 ساعت 09:15:55
تعداد بازدید: 138
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی