گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3111
تاریخ :1397/10/10 ساعت 08:46:36
تعداد بازدید: 79
چه بايد کرد؟
email pdf word plus minus reset color
قريب به چهل سال است که نظام استکبار به سرکردگي آمريکا بعلت تضاد استراتژيک با منافع ملي مردم ايران از هيچ اذيت و آزاري در حق اين سر زمين دريغ ننموده است و تازماني که اين سيستم ظالمانه وجود داشته باشد و از طرفي ما برسرآرمان هايمان وفادار باشيم اين مزاحمت ها وجود خواهد داشت . فهرست اقدامات آمريکا عليه ايران آنقدر بلند و طولاني است که همگان در عرصه روابط بين الملل بر آن صحه مي گذارند و آخرين تيري که از سوي دولتمردان کنوني آمريکا به سوي سرزمينمان رها شد خروج از برجام و بازگشت به تحريم هاي ظالمانه مي باشد حال در شرايط جديد چه بايد کرد؟

عکس اصلی خبر

بهروز اکرمي ـ  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان

نا اميد نشدن مردم از ادامه راه گرچه سخت است اما همانند ساير نبردها اين نبرد نيز انشاالله به نفع انقلاب اسلامي رقم خواهد خورد نا اميدي باعث ميگردد تمام داشته هايمان را از دست داده يا از آنها بدرستي استفاده نکنيم و يقيناً يکي از سياست هاي امريکا و اسرائيل  ، نا اميد ساختن مردم است که بايد اميد در جامعه زنده و افزايش يايد. متاسفانه يک رسم مضموم در کشور ما وجود دارد که بعضي ازمديران اجرايي در دولت و ساير قوا و اجزاء حاکميت ، نواقص – اشکالات اجرايي و اختلاف نظر و ديدگاههاي خود با ساير نهاد ها و سازمانها را به سطح جامعه کشيده و به نوعي همه منتقد وضع موجود هستند اعم از نماينده مجلس ، مدير دولتي و ساير نهاد هاي حاکميتي ، در صورتيکه وظيفه مديران انجام کار و رفع نواقص و حل مشکلات مردم مي باشد و نه بيان درد و اشکال ، لذا بيائيم ما مديران نظام به جاي انتقاد و بيان اختلاف ، کار کنيم و با ايجاد هم افزايي مشکلات مردم را رفع کنيم و انتقاد از وضع موجود را به سايرين واگذار کنيم. بنظر مي رسد توافق نانوشته اي بين کليه کساني که قلم و تريبون در دست دارند وجود دارد که هر ايراني که صبح از خواب بيدار مي شود از طريق رسانه هاي جمعي – فضاي مجازي – رسانه هاي مکتوب ، انواع و اقسام اخبار نگران کننده ، منفي و نا اميد کننده دريافت دارند مردم ما چه گناهي  دارند که مجبورند  اين حجم فراوان خبر منفي را تحمل کنند – چرا بايد در زمين دشمن بازي کرد . مگرساير کشورها مشکل ندارند چرا عادت کرده ايم هميشه نيمه خالي ليوان را ببينيم و منتشر کنيم بيائيم با خداي خود عهد ببنديم در اين شرايط سخت اقتصادي اين همه اخبار نا اميد کننده را منتشر نکنيم و چنانچه نظري  ، انتقادي و اشکالي وجود دارد به دست اندرکاران ذيربط منعکس گردد. در شرايط فعلي ، دولت و حاکميت چه کارهايي بايد انجام دهد :

اول اينکه: در زمان حاضر از ظرفيت گردشگران خارجي و داخلي براي استفاده از ارزآوري خارجي ها و ايجاد اشتغال در اين صنعت عظيم بهره لازم را بدست آوريم و مشخصاً سازمان ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي ، ضمن هدف گذاري در اين زمينه ، اقدامات موثر و متفاوتي را به منصه ظهور برساند.

دوم: کاهش هزينه هاي جاري دولت: متاسفانه حجم همايش ها و جلسات بويژه در تهران و استانها به گونه اي است که بار عظيم مالي بر دوش مردم و دولت
مي گذارد . لذا در بودجه سال آينده برگزاري هر گونه همايش – سمينار و گردهمايي تحت هر عنوان ممنوع گردد . تردد بي رويه مديران و کارشناسان از استانها به مرکز حجم بالايي از هزينه هاي جاري ادارات و سازمانها را مي بلعند لذا براي اين موضوع نيز تدبيري انديشده و جلسات به شکل ويدئو کنفرانس وتردد ها در حداقل ممکن باشد هزينه هاي پذيرايي – چاپ نشريات رنگي سازمانهاو اسراف در هزينه هاي آب و برق ، تلفن و... از جمله مواردي است که در بودجه بايد شديداً  انقباظي برخورد نمود .

سوم: به هنگام کاهش ارزش پول ملي ، صادرات مي تواند از رونق خوبي برخوردار باشد اما متاسفانه برنامه مشخصي براي بحث صادرات در شرايط حاضر پيش بيني نشده است . صادرات گازوئيل و دام در هرمزگان براي پيش گيري از قاچاق امري ضروري است.

چهارم: واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي ، متاسفانه روند بسيار کند ونا کارايي دارد وبه اين شکل و رويه ره به جايي نخواهند برد ضرورت تغيير رويکرد در اين زمينه بوضوح نمايان است و در اين خصوص بايد تدبير مناسب تري در بودجه 98 در نظر گرفت.

پنجم: در شرايط حاضراقتصادي علاوه بر اينکه نبايد خصوصي سازي را به محاق فرستاد بلکه با شفافيت کامل و کاربست  متد هاي  علمي – اجرايي به روند خصوصي سازي بويژه بنگاههاي بزرگ اقتصادي شتاب بخشيد.

 ششم: تعيين و تدوين ضابطه اي دقيق – عملياتي و شفاف براي مديران جمهوري اسلامي در تمامي قوا مبني بر اينکه حق نداشته باشند اختلافات ، ديدگاههاي شخصي خود و ساير موضوعات اجرايي به سطح جامع کشانند وبرنگراني هاي مردم بيافزايند.

 هفتم: با استفاده از ظرفيت نخبگان و محققان هر بخش در يک چارچوب تعريف شده و سازو کار طراحي شده بطور مستمر توسط مديران حاکميتي و همراه کردن مردم براي مقابله با تحريم ها در دستور کار قرار گيرد.

مسلماً در شرايط کنوني وظايفي نيز متوجه مردم مي باشد که براي گذر از وضعيت فعلي و عبور بسلامتي از اين مقطع بايد اين اقدامات به فعليت برسد.

1- ترويج نوع دوستي که يک توصيه اخلاقي در تمامي اديان مي باشد ضرورت آن بيش از هر زمان ديگري احساس مي گردد  هر ايراني تصميم بگيرد در طول روز حداقل چند مورد به هم نوعان خود درعرصه هاي مختلف کمک کند.

2- هيچ انسان شريف و آزاده اي نبايد اميد خود را از دست بدهد. ايرانيان عميقاً به تزريق اميد در خود و جامعه نياز دارند همه با هم تلاش کنيم نهال اميد در جامعه پژمرده نشود  هيچ  ايراني غيرت مندي نا اميدي را در جامعه منتشر
نکند.

 3- در شريط فعلي اقتصادي کم مصرف کردن يکي از راههاي مقابله با تحريم هاست بيائيم کم مصرف کنيم و جداً از هر گونه اسراف حتي به اندازه يک دانه گندم خودداري کنيم مطمئن باشيد اثرات آن سريع خود را نشان خواهد داد.

4- خريددهاي غير ضروري خود را به تعويق بياندازيم.

5- خريد هاي کالاهاي خارجي را بشدت محدود کنيم.

6- از ريخت و پاش هاي معمول در زندگي خودداري کنيم.

7- ايرانيان ملتي متکثر با ديدگاههاي  اجتماعي  متفاوت و دوستدار انقلاب اسلامي و سرزمين خود ايران مي باشند اين تفاوت ها را به رسميت شناسيم  و بيشتر يکديگر را تحمل کنيم انقلاب اسلامي و آرمانهاي رهبر فقيد آن حضرت امام (ره) و خواست شهداء و رهبر فرزانه انقلاب ( مقام معظم رهبري) در شرايط کنوني – وحدت و همدلي مساعدت به يکديگر حول منافع ملي مي باشد يقيناً مردم شجاع اين سرزمين اين شرايط را با  پيروزي پشت سر خواهند نهاد و برکات الهي نيز هم چنان بر اين ديار نازل خواهد شد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3111
تاریخ :1397/10/10 ساعت 08:46:36
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی