گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3272
تاریخ :1398/08/12 ساعت 10:09:01
تعداد بازدید: 139
امام جمعه بندرعباس: استکبار ستيزي يک تکليف الهي است
email pdf word plus minus reset color
نماينده ولي فقيه و امام جمعه بندرعباس گفت: استکبار ستيزي يک تکليف الهي است و پاياني ندارد زيرا تا اسلام وجود دارد مبارزه حق بر باطل ادامه خواهد داشت.

عکس اصلی خبر

حجت الاسلام والمسلمين محمد عباديزاده در خطبههاي نماز جمعه اين هفته بندرعباس افزود: امروز زمان آن فرارسيده که از مبارزه تدافعي خارج شده و در مقابله با دشمنان به صورت تهاجمي عمل کنيم تا حملههاي فرهنگي آنان را پاسخ دهيم. به گزارش ايرنا، رييس شوراي فرهنگ عمومي استان بيان کرد: در همه زمينههاي اقتصادي، علمي و نظامي بايد تهاجمي عمل شود تا کشور را از قدرتهاي استکباري ظالم بينياز کنيم و با همه توان به مقابله بپردازيم. وي اظهار داشت: آمريکا همواره اقرار کرده که به دنبال نفت کشور سوريه هست و مردم آن منطقه اهميتي برايش ندارد، لذا بايد آگاه باشيم و بدانيم که با ايجاد نفاق و توطئهها در کشور ما هم به دنبال نفت است. خطيب نماز جمعه اين هفته بندرعباس با اشاره به فرارسيدن روز13 آبان ماه ادامه داد: امسال مراسم روز دانشآموز بايد متفاوت از سالهاي گذشته برگزار شود به طوري که والدين هم در کنار فرزندانشان شعار مبارزه با استکبار جهاني
سر دهند. حجت الاسلام والمسلمين عبادي
زاده تاکيد کرد: همچنين در اين روز که به نام تسخير لانه جاسوسي آمريکا، تبعيد امام خميني(ره) به ترکيه و روز ملي مبارزه با استکبارجهاني نامگذاري شده از اهميت بسيار زيادي در کشور برخوردار است. وي تصريح کرد: دشمنان اين نظام در طول سالها همچنان سعي دارند نفاق را در بين مسلمانان و مومنان کشور ايجاد کنند اما دانشجويان و نخبگان فهيم نخواهند گذاشت اين توطئه به حقيقت برسد.

فرهنگ عمومي ريشه در دين و آرمانهاي ملي يک ملت دارد

نماينده ولي فقيه در هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود ابراز داشت: فرهنگ عمومي را در هفته آتي پيش رو داريم و بايد بدانيم که اين مهم ريشه در دين و آرمانهاي ملي يک ملت دارد.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: امروز اين فرهنگ عمومي شامل، عقايد، ارزشها، سبک زندگي، رابطه اسلامي، احترام به سالمندان، اطاعت از والدين، حس مسووليتپذيري، دستگيري نيازمندان و حفظ آداب و رسوم ملي و مذهبي است.

حجت الاسلام والمسلمين عباديزاده با اشاره به درگيريهاي کشور عراق يادآور شد: مردم کشور آگاهانه در فتنه سال 88 توطئههاي دشمنان را خنثي کرده و در مقابل کودتاي مخملي ايستادگي کردند.

وي اضافه کرد: اميدواريم ملت عراق هم هوشيار باشند و با اتحاد يکديگر نگذارند اين توطئههاي استکبار جهاني در کشورشان رخنه ايجاد کند.

  خطيب جمعه اين هفته بندرعباس با بيان اينکه مبارزه با منکرات در جامعه وظيفهاي همگاني به شمار ميرود گفت: ماموريت ديني مردم، رسانهها، مسوولان، نخبگان، دستگاههاي نظارتي، انتظامي و امنيتي امر به معروف و نهي از منکر است.

حجت الاسلام والمسلمين عباديزاده تاکيد کرد: مبارزه با منکرات به خصوص مشروبات الکلي در جامعه نيازمند آگاهي دادن از مضرات آن است.

نماينده ولي فقيه در هرمزگان افزود: معضلات و آسيبهاي اجتماعي بايد با همکاري دستگاههاي مربوطه و پليس ريشهکن شده و انجام کارهاي فرهنگي جايگزين آن شود.

وي اظهار داشت: جوانان بايد بدانند که رواج مشروبات الکلي و فحشا را دشمنان نظام با هزينه کردن و برنامهريزي شده در جامعه رواج ميدهند تا آنان را از دين دور کرده و ايمانشان را ضعيف کند.

رييس شوراي فرهنگ عمومي استان گفت: اگر جامعهاي در مقابل منکرات تسليم شود، غيرت ديني از جوانانش دور ميشود و پايان خوشي نخواهد داشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3272
تاریخ :1398/08/12 ساعت 10:09:01
تعداد بازدید: 139
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی