گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3111
تاریخ :1397/10/10 ساعت 08:53:20
تعداد بازدید: 80
تأکيد استاندار بر ايجاد زيرساخت هاي تفريح دريايي در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
در سيزدهمين نشست کميته ساماندهي و مديريت سواحل استان هرمزگان، ايجاد زيرساخت هاي تفريحات دريايي در سواحل اين استان مورد تأکيد قرار گرفت و آخرين وضعيت راه اندازي سامانه تک پنجره صدور مجوز سازه هاي دريايي و اجراي طرح حدنگار اراضي ساحلي تشريح شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، "فريدون همتي" استاندار هرمزگان در اين نشست اظهار داشت: با معرفي جاذبه هاي کم نظير مناطق ساحلي هرمزگان مي توان گردشگران بسياري را جهت بازديد از اين مناطق جذب کرد. وي خاطرنشان کرد: برنامه هاي توسعه و ساماندهي سواحل براي شهرهاي ساحلي و جزاير هرمزگان به ويژه جزاير هرمز و لارک نيز بايد به طور جدي پيگيري و اجرايي شود.

همتي با بيان اينکه طرح هاي جديدي براي ساماندهي و زيباسازي سواحل شهر بندرعباس و ديگر مناطق ساحلي و جزاير هرمزگان در دست اجراست، عنوان کرد: احداث بلوار ساحلي شرق بندرعباس، ايجاد پارکينگ شناورهاي شخصي، احداث برج ساحلي به عنوان نماد شهر بندرعباس، ساماندهي خورها و توسعه و زيباسازي ساحل سورو از جمله اين برنامه هاست.

استاندار هرمزگان گفت: بندرعباس بايد به عنوان يک ستاره درخشان و نگين شهرهاي بندري ايران در کشور و منطقه بدرخشد و ما بايد پايه گذار توسعه و زيباسازي سواحل اين شهر باشيم.

وي تصريح کرد: بايد زيرساخت هاي تفريحات دريايي در سواحل شهر بندرعباس فراهم شود و براي تحقق اين هدف تمامي دستگاه هاي مسئول بايد مشارکت و همراهي لازم را داشته باشند.

همتي بيان کرد: سواحل شهر بندرعباس مي تواند به يکي از نقاط پرجاذبه براي گردشگران تبديل شود و نياز است که زيرساخت هاي گردشگري در آن فراهم شود. وي اظهار داشت: ظرفيت ايجاد شهرک هاي گردشگري در سواحل شرقي بندرعباس وجود دارد و در کنار ايجاد بلوار ساحلي بايد اين موضوع نيز جدي گرفته شود.

عالي ترين مقام اجرايي دولت در استان هرمزگان بر رفع موانع و حذف فرآيندهاي زمانبر اداري به منظور سرعت بخشيدن به پروژه هاي ساحلي و دريايي تأکيد کرد و گفت: تمامي دستگاه هاي متولي نسبت به احصاء موارد و اختيارات جهت ساده سازي و سرعت بخشيدن به امور عمراني در سواحل اقدام کنند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: هر کجا لازم باشد با وزيران مربوطه و اعضاي هيأت دولت مکاتبه مي نمايم تا تفويض اختيارات مربوط به صدور مجوزها و استعلام ها به شکل متمرکز به دستگاه هاي استاني واگذار شود.

همتي پاسخ  دقيق و به موقع  استعلامات را يکي از مهم ترين عوامل موثر بر سرعت بخشيدن عمليات اجرايي پروژه هاي ساحلي و سازه هاي دريايي برشمرد و اظهار داشت: تمامي مجموعه ها ضمن پاسخ به استعلام مورد درخواست دستگاه متولي، در صورت لزوم موارد درخواستي و مورد بررسي خود را نيز در سامانه تک پنجره اي که توسط سازمان بنادر ايجاد شده، بارگذاري نمايند.

"اله مراد عفيفي پور" مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان و دبير کميته ساماندهي و مديريت سواحل استان نيز ضمن ارايه گزارشي از اقدامات صورت گرفته طي سال جاري اظهار داشت: طي 9 ماهه سال 97، در مجموع 14 فقره مجوز براي سازه ها و تأسيسات دريايي استان با پيگيري هاي اين کميته صادر شده است که شامل چهار مجوز موافقت اوليه، هفت مجوز ساخت و سه مورد هم مجوز بهره برداري مي شود.

وي اضافه کرد: در مجموع 327 سازه دريايي در استان هرمزگان شناسايي شده است که 229 مورد به ارگان هاي دولتي و 98 مورد هم به بخش خصوصي تعلق دارد.

به گفته عفيفي پور، تاکنون 354 مورد پرونده براي سازه هاي دريايي در اين استان تشکيل شده که پس از تکميل مدارک، تعيين تکليف مجوزهاي آنها دو هفته زمان مي برد.

دبير کميته ساماندهي و مديريت سواحل استان هرمزگان از پيگيري هاي صورت گرفته به منظور راه اندازي سامانه تک پنجره در اين استان به منظور تسهيل و تسريع در روند صدور مجوز سازه و تأسيسات ساحلي و دريايي سخن به ميان آورد و گفت: با راه اندازي اين سامانه، متقاضيان بدون مراجعه به دستگاه هاي مربوطه، مي توانند استعلام هاي مربوط به مجوزهاي موافقت اوليه، ساخت و بهره برداري سازه ها و تأسيسات را دريافت کنند.

شايان ذکر است، در بخش ديگري از اين نشست، آخرين وضعيت پيشرفت طرح جامع کاداستر(حدنگاري) اراضي ساحلي استان و تعيين خط حريم دريا توسط اداره کل منابع طبيعي نيز تشريح شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3111
تاریخ :1397/10/10 ساعت 08:53:20
تعداد بازدید: 80
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی