گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3177
تاریخ :1398/02/15 ساعت 08:40:27
تعداد بازدید: 81
دعوت جهانگيري از منتقدان و مخالفان «کوپني شدن» براي اعلام نظر
email pdf word plus minus reset color
معاون اول رئيس جمهور گفت: از سياست هاي دولت تهيه کاغذ مشابه کالاهاي اساسي است؛ چندين قلم را سال گذشته به عنوان کالاي اساسي در نظر گرفتيم که در هر شرايطي بتوانيم آن را تهيه کنيم، کاغذ از جمله اين موارد است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري در حاشيه بازديد از نمايشگاه کتاب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کتاب يکي از مهمترين ابزارهاي فرهنگي است که همواره مورد توجه حکومتها و مردم بوده است؛ وقتي به رونق انديشهاي فکر ميکنيم بايد به رونق کتاب فکر کنيم. اميدوار هستيم در نظامي که به اسلامي متکي است که معجزهاش کتاب است، در جهت ترويج فرهنگ کتابخواني پيش رويم.

وي ادامه داد: نمايشگاه کتاب فقط براي فروش کتاب نيست، بلکه محلي است براي ترويج کتاب خواني. خوشبختانه جناب آقاي وزير اعلام کردند امسال بازديد مردم خصوصاً نسل جوان بسيار قابل توجه بوده است.

جهانگيري گفت: حمايت از کتاب يکي از سياستهاي اصلي از بعد انقلاب بوده و از سياستهاي اصلي اين دولت نيز هست، از اين منظر که نبايد جامعه ما احساس کند مؤلف و صاحب انديشهاي گوشهنشين شده است. بايد سياستي اتخاذ کنيم که تمام کساني که در حوزه کتاب هستند به فعاليت خود ادامه دهند.

وي خاطرنشان کرد: يکي از دغدغهها در شرايط سخت اقتصادي، مشکلاتي است که براي بنگاههاي اقتصادي پيش ميآيد، در اين ميان بخش فرهنگ شايد مقداري از ساير بخشها ضعيفتر باشد. دولت اصرار دارد که حتماً وضعيت اقتصادي را حل کند که مهمترين مشکلي که دولت در سال گذشته براي حلاش تلاش کرد و مقام معظم رهبري هم به آن اخيراً اشاره کردند، مسئله کاغذ است.

معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه «از سياستهاي دولت، تهيه کاغذ مشابه کالاهاي اساسي است» گفت: ما چندين قلم را سال گذشته به عنوان کالاي اساسي در نظر گرفتيم که در هر شرايطي بتوانيم آن را تهيه کنيم؛ چون آحاد جامعه به آن نياز دارند، در بين آنها کاغذ هم است. کمترين نرخ ارز را سال گذشته به کاغذ اختصاص داديم. در اين ميان عدهاي ارز 4200 توماني دريافت کرده، کاغذ وارد کرده و در آن شبکه اي که وزارت ارشاد در نظر داشت آن را توزيع نکردند. وي افزود: اين مورد تا آخر پيگيري خواهد شد و برخورد ميشود. اين سياست را در سال جاري پيگيري ميکنيم. در سال 98 محدوديت هايمان بيشتر شده تا ارز کاغذ تأمين شود، وزارت صنعت بايد وقت بگذارند مديران مناسبي را منصوب کند تا هم کارخانههاي توليد کاغذ در کشور از همه ظرفيتشان استفاده کنند و هم ارز مورد نياز کاغذ تأمين شود. بر اساس اين گزارش، جهانگيري در همين راستا تشريح کرد: ما در کالاهاي اساسي در سال جاري دو سياست را دنبال ميکنيم؛ يکي آنکه آن بخش از کالاهاي اساسي که بخش عمده آن در داخل کشور تأمين ميشود و فقط بخش کمي از آن از بيرون ميآيد را از ارز 4,200 تومان به ارز نيمايي ببريم و مابهالتفاوت آن به کساني که استفاده کننده هستند پرداخت شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3177
تاریخ :1398/02/15 ساعت 08:40:27
تعداد بازدید: 81
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی