گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3238
تاریخ :1398/06/13 ساعت 12:08:08
تعداد بازدید: 220
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان خبر داد: کاهش بيش از 90 درصدي زندانيان مهريه در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري هرمزگان از کاهش بيش از 90 درصدي زندانيان مهريه در استان هرمزگان طي يکسال اخير خبر داد.

عکس اصلی خبر

   به گزارش دريافتي، علي صالحي اظهار داشت: در مدت مشابه سال 1397 تعداد زندانيان مهريه استان هرمزگان 119 نفر بوده که طي يکسال اخير با 91/5 درصد کاهش به 10 نفر رسيده است.

   صالحي تصريح کرد: با توجه به تأکيدات رياست محترم قوه قضائيه مبني بر لزوم ساماندهي به وضعيت زندانيان مهريه، پس از بررسي پروندههاي محکومين توسط شعب صادر کننده رأي، تعديل اقساط محکوميت اين افراد اعمال و 109 نفر از زندانيان مهريه از ندامتگاههاي استان هرمزگان آزاد شدهاند.

   وي در ادامه تأکيد کرد: آنچه با توجه به قانون و به منظور اجراي دستورالعمل ابلاغي بايد انجام شود، بازنگري در مورد زندانيان مهريه است که بر اساس آن محکوميت افرادي که تمکن مالي براي پرداخت مهريه را ندارند تعديل ميشود و در پي آن زمينه آزادي تعداد بيشتري از زندانيان مهريه در آينده فراهم خواهد شد.

   رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين خاطرنشان کرد: در پي ابلاغ بخشنامه اعطاي مرخصي توسط رياست معظم قوه قضائيه به مناسبت عيد غدير خم و نيز با توجه به در پيش بودن ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبداللّه الحسين «عليه السلام» با هدف بهرهمندي زندانيان از آثار مثبت و سازنده حضور در کنار خانواده و شرکت در مجالس معنوي ايام سوگواري حسيني با هدف نيل به اهداف عالي در بازسازي اجتماعي و اخلاقي اين افراد، زندانيان واجد شرايط استان هرمزگان از يک هفته مرخصي برخوردار شدهاند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3238
تاریخ :1398/06/13 ساعت 12:08:08
تعداد بازدید: 220
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی