گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3035
تاریخ :1397/06/10 ساعت 08:47:03
تعداد بازدید: 158
آغاز فعاليت خانه احزاب در هرمزگان نفيسي: حفظ منافع ملي در اولويت است اکرمي: احزاب همگام با خواست مردم حرکت کنند
email pdf word plus minus reset color
" افتتاح خانه احزاب در استان هرمزگان جايگاه نهادهاي سياسي غير دولتي را ارتقا مي بخشد، قدرت مطالبه گري را افزايش مي دهد و پايه هاي حق گرايي با گفتگو و پيگيري هاي قانون مند مستحکم مي کند"

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

بهمن ماه سال 1395 جرقه راه اندازي خانه احزاب با انتشار خبري به نقل از استاندار وقت و همچنين برخي سياستمداران استان هرمزگان نقل محافل شد. بطوري که موجي از خوشحالي و سرور را در بين احزاب فعال استان هرمزگان رقم زد؛ متاسفانه بواسطه نبود اعتبارات کافي علي رغم تمام تلاش هايي که احزاب انجام دادند در راه اندازي و آغاز به کار خانه احزاب وقفه اي تقريبا دو ساله رخ داد، تا اينکه در هفته دولت سال جاري به واسطه تلاش و کوشش چهره هاي سياسي همچون بهروز اکرمي معاون سياسي امنيتي استانداري هرمزگان و احمد نفيسي مديرکل سياسي، انتخابات و تقسيمات کشوري و چهره سرشناس اصلاح طلب و جمع کثيري از سياسيون و 28 حزب فعال استان هرمزگان منجر به راه اندازي اين مجموعه شد که با حضور نمايندگان احزاب و چهره هاي سرشناس استان کار خود را بطور رسمي آغاز کرد.

احمد نفيسي در آيين افتتاح خانه احزاب استان هرمزگان، ضمن مطرح کردن بخشي از پيشينه سياسي احزاب در استان هرمزگان و تبريک اعياد و هفته دولت اظهار داشت: افتتاح خانه احزاب در استان هرمزگان جايگاه نهادهاي سياسي غير دولتي را ارتقا مي بخشد، قدرت مطالبه گري را از افزايش مي دهد و پايه هاي حق گرايي با گفتگو و پيگيري هاي قانون مند مستحکم
مي کند.

وي همچنين با تاکيد بر اينکه تا جايي که مقدور باشد از تمام احزاب بدون توجه به گرايش سياسي و تفکري که در بين آن ها وجود دارد عنوان داشت: تنوع تفکر و انديشه باعث افزايش توانمندي در مطالبه گري مي گردد، که ناشي از تاثير مشورت
 است. نفيسي بيان کرد: خانه احزاب محلي براي همفکري، تعامل و گفتگو ميان سلايق مختلف براي پيشبرد اهداف عالي در استان است و حضور گروه هاي سياسي در اين مجموعه خود گواهي بر نگرش علمي و کاربردي در ترويج مطالبه گري قانونمند مي باشد. اين چهره سرشناس سياسي در استان هرمزگان به سخنان اخير رياست جمهوري و اتفاقاتي که در مجلس رخ داد تصريح کرد: به دولت و مجلس بايد آفرين گفت بخاطر اين مطالبه گري و پاسخگويي که در فضايي کاملا بدون تنش انجام شد؛ که خود نشانگر اين است که مصلحت و منافع عمومي در اذهان دولت و مجلس ارجحيت دارد به رفتار و تفکرات فردي. وي در رابطه با ديدار مقام معظم رهبري با آقاي روحاني نيز گفت:اين ديدار حجت را بر همگان تمام کرد و نشان داد علي رغم وجود برخي مشکلات نظر دولت با نظر رهبري همسو مي باشد و حمايت ايشان از دولت مهر تاييد اين حرف است. احمد نفيسي بار ديگر با تاکيد بر نهادينه کردن شعار "ملت واحد، رهبري واحد و دولت واحد" در ميان افکار عمومي عنوان کرد: ما بعنوان سياست مدار بايد منافع ملي را بر منافع فردي ترجيح دهيم. نبايد فضاي سياسي مثل موج ما را با خود ببرد بلکه بايد فضا را مديريت کنيم. وي در پايان نيز از پيگيري تصويب آيين نامه اجراي احزاب خبر داد و افزود: با تصويب اين آيين نامه جايگاه خانه احزاب در استان مشروعيت بيشتري خواهد داشت.

خواسته هاي مردم از طريق احزاب پيگيري شود

بهروز اکرمي معاون سياسي و امنيتي استانداري هرمزگان نيز در اين مراسم با اعلام حمايت کامل بخش دولتي در استان از احزاب و تشکل هاي سياسي بيان کرد: افتتاح و آغاز به کار خانه احزاب باعث ايجاد فضايي علمي، استدلالي و قانونمند در جهت پيگيري مطالبات مردمي از طريق گفتگو خواهد
 شد. وي اظافه کرد:کشورهايي به توسعه دست يافته اند که مردم در آن نقش داشته باشند. اکرمي بيان داشت: در بطن جامعه که بنگريم مردم يا تفکر و نگاهي سياسي به مسائل روز دارند و يا نگاهي مدني و اجتماعي پس لازم است احزاب و تشکلهاي سياسي و مردم نهاد غير دولتي همگام با خواست مردم حرکت کنند.

معاون سياسي استانداري هرمزگان تاکيد کرد: در زمام حال علاوه بر نان که نياز جامعه مي باشد وجود احزاب و تشکل هاي سياسي که همگام با مردم باشد نيز از نيازهاي اساسي جامعه مي باشد.

وي خطاب به احزاب بيان داشت: احزاب بايد در نقد دولت پيش قدم باشند و همچنين با دادن نظرات علمي و اجرايي در تحقق منافع ملي و پيشرفت سهيم باشند و در خواست هاي مردم از طريق آنان پيگيري شود؛ زيرا اگر چنين نشود در کف خيابان رفتارهايي را شاهد خواهيم بود که برازنده ايران اسلامي نيست. اکرمي در پايان عنوان کرد: فعاليت احزاب و تشکل هاي سياسي در سال جاري جنبه سياسي نخواهد داشت چون انتخاباتي در سال جاري برگزار نمي شود.

اين مقام مسئول گفت:احزاب نيز بايد ساختارمند رفتار کنند، زيرا در بي نظمي هيچ کس منتفع نمي شود.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3035
تاریخ :1397/06/10 ساعت 08:47:03
تعداد بازدید: 158
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی