گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3222
تاریخ :1398/05/12 ساعت 10:44:54
تعداد بازدید: 76
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان تأکيد کرد: مقابله با سوداگري از طريق تشديد نظارت ها و ضابطه مند شدن واگذاري ها
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در جريان بازديد از حوزه قضايي کيش بر لزوم ضابطه مند شدن واگذاري ها تأکيد کرد و خاطرنشان کرد: از طريق اعمال نظارت هاي مستمر و هدفمند بر واگذاري ها به بخش خصوصي از ايجاد سوداگري در اين حوزه جلوگيري خواهيم کرد.

عکس اصلی خبر

رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي قضايي استان هرمزگان ضمن بازديد و بازرسي از فعاليت هاي حوزه قضايي جزيره کيش  با
 امام جمعه و علماي اهل تشيع و تسنن و مسئولين قضايي و اجرايي اين جزيره ديدار و گفتگو کرد.

در جريان اين بازديد، علي صالحي در جمع مسئولين و کارکنان دادگستري جزيره کيش اظهار کرد: بازرسي و کنترل هدفمند و مستمر جريان امور و خدمت رساني به مردم، شناسايي نقاط قوت و ضعف، تلاش براي تبديل تواناييهاي بالقوه به بالفعل، ايجاد هماهنگي ميان برنامههاي شهرستاني با سياست هاي استاني و ملي، نظارت دقيق بر تعداد ورودي و مانده شعب و پيگيري مستمر اقدامات قضايي براي ارتقاء شاخص پاسخگويي، مهمترين برنامه ها و سياست هاي راهبردي دستگاه قضايي استان هرمزگان است.

رئيس شوراي قضايي استان هرمزگان ضمن ابراز خرسندي از تلاش مسئولين و کارکنان دادگستري و دادسراي جزيره کيش، دستورات و راهکارهاي لازم را به منظور ارتقاء کمي و کيفي عملکرد اين حوزه ارائه کرد.

وي همچنين اصلي ترين هدف از اجراي طرح تعالي سازماني در قوه قضاييه را تکريم ارباب رجوع عنوان کرد و از گشاده رويي، پاسخگويي، پيگيري مطالبه هاي مراجعان، سعه صدر و صبور بودن در مواجه با شهروندان به عنوان عوامل مؤثر در جهت جلب رضايتمندي مردم نام برد. 

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در ادامه، بر لزوم توجه مستمر به تسريع در روند رسيدگي هاي قضايي  و اجراي احکام و پرهيز از اطاله دادرسي تأکيد کرد.

اين مقام قضايي با تأکيد بر لزوم ضابطه مند شدن واگذاري ها، خاطرنشان کرد: از طريق  تشديد نظارت هاي مستمر و هدفمند بر واگذاري ها به بخش خصوصي از ايجاد سوداگري در اين حوزه جلوگيري خواهيم کرد.

وي تشريح دستاوردهاي قوه قضائيه براي مردم را موجب ايجاد فضاي اميد در سطح جامعه دانست و بر ضرورت اطلاع رساني هنرمندانه و به موقع اقدامات و عملکرد دستگاه قضايي تأکيد کرد.

صالحي با اعلام اين مطلب که يکي از مؤلفه ها و شاخص هاي طرح تحول قضايي، کاهش اطاله دادرسي و تسريع در روند رسيدگي به پرونده هاي قضايي مي باشد از بروز رساني اوقات دادرسي از طريق تعيين وقت رسيدگي کمتر از يک ماه در تمامي پروندههاي قضايي استان خبر داد.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين مديريت منابع انساني و مالي، توجه ويژه به استفاده از ابلاغ الکترونيک قضايي و ثبت عملکردها در سامانه هاي مربوطه را مورد تأکيد قرار داد.

مديريت پرونده هاي مهم، مبارزه قاطع با فساد در تمامي دستگاه ها، ارتقاي شاخص سلامت و حفاظت از حقوق بيت المال ديگر محورهاي سخنان رئيس کل دادگستري استان هرمزگان را به خود اختصاص مي داد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3222
تاریخ :1398/05/12 ساعت 10:44:54
تعداد بازدید: 76
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی