گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:50:54
تعداد بازدید: 390
رئيس کل دادگستري هرمزگان: مردم حتي المقدور از مراجعه حضوري به واحدهاي قضايي خودداري کنند
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري هرمزگان گفت: مردم حتي المقدور از مراجعه حضوري به واحدهاي قضايي خودداري کنند.

عکس اصلی خبر

به گزارش  مهر، علي صالحي در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم اتخاذ تمهيدات لازم به منظور پيشگيري از شيوع ويروس کرونا، اعلام کرد: شهروندان ميتوانند از طريق سامانه ابلاغ الکترونيک قضائي ثنا و ديگر سامانههاي برخط دادگستري هرمزگان بدون نياز به مراجعه حضوري از آخرين وضعيت پرونده خود مطلع شوند.

رئيس کل دادگستري هرمزگان با اشاره به لزوم اتخاذ تمهيدات لازم به منظور پيشگيري از شيوع ويروس کرونا اعلام کرد: دادگستري استان هرمزگان به عنوان دادگستري پيشرو در استفاده از ابلاغات الکترونيک در سطح کشور، با هدف کاهش مراجعات حضوري مردم، اقدام به راه اندازي، تجهيز و فعال سازي دفاتر خدمات الکترونيک در تمامي حوزههاي قضائي و شهرستانهاي استان و همچنين بسط و گسترش سامانههاي خدمات برخط نموده است. وي تصريح کرد: طرفين هر پرونده ميتوانند به جاي حضور فيزيکي لوايح مربوط به مطالب، مستندات و دلايل خود را به صورت غير حضوري از طريق دفاتر خدمات قضائي به محاکم مورد نظر ارسال نمايند و مواردي که به تشخيص قاضي رسيدگي کننده ضرورت حضور محرز باشد به نحو مقتضي به طرفين اعلام خواهد شد.

اين مقام قضائي از مردم خواست حتي المقدور از مراجعه حضوري به واحدهاي قضائي خودداري نمايند و يادآور شد: حضور طرفين دعوي در مراجع قضائي فقط در صورت تشخيص ضرورت از جانب قاضي مربوطه ميباشد.

صالحي در ادامه افزود: شهروندان ميتوانند از طريق سامانه ابلاغ الکترونيک قضائي ثنا و بدون مراجعه حضوري از آخرين وضعيت پرونده خود مطلع شوند.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين خاطرنشان کرد: طيف متنوعي از خدمات الکترونيک براي مردم از طريق بخش «خدمت رساني غير حضوري» پرتال دادگستري استان هرمزگان به آدرسهاي http ://dadgostari -hr .ir و http ://dadhrm .ir / قابل دسترس است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3366
تاریخ :1398/12/21 ساعت 12:50:54
تعداد بازدید: 390
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی