گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3322
تاریخ :1398/10/22 ساعت 10:58:29
تعداد بازدید: 93
بيانيه رئيس جمهور: جمهوري اسلامي ايران از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپيما متاسف است
email pdf word plus minus reset color
رئيس جمهور گفت: جمهوري اسلامي ايران از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپيما متاسف است.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرگزاري مهر، حجتالاسلام حسن روحاني صبح امروز (شنبه) درباره سقوط هواپيماي خطوط اوکراين اطلاعيهاي صادر کرد.

متن اين اطلاعيه به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

ملت شريف ايران

با نهايت تأسف و تأثر، ساعاتي قبل از نتيجه تيم تحقيقاتي ستاد کل نيروهاي مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپيماي مسافربري اوکرايني مطلع شدم. در فضاي تهديد و ارعاب رژيم متجاوز آمريکا عليه ملت ايران پس از شهادت سردار قاسم سليماني و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالي ارتش آمريکا، نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطاي انساني و شليک اشتباه، به يک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بيگناه قرباني شدند.

جمهوري اسلامي ايران از اين اشتباه فاجعه بار بسيار متأسف است و اينجانب از سوي جمهوري اسلامي ايران به خانوادههاي قربانيان اين فاجعه دردناک، عميقاً تسليت عرض ميکنم و به کليه دستگاههاي ذيربط دستور ميدهم که تمامي اقدامات لازم براي جبران، همدردي و دلجويي از ايشان به عمل آورند. همچنين ضمن ابراز تأسف شديد، همدردي دولت ايران را به ملتها، دولتها و خانوادههاي قربانيان غيرايراني تقديم مينمايم. وزارت امور خارجه، همکاري کامل کنسولي براي شناسايي و بازگرداندن پيکرهاي قربانيان به خانوادههايشان را به عمل ميآورد.

اين حادثه دردناک موضوعي نيست که به سادگي بتوان از کنار آن گذشت. ميبايست تحقيقات تکميلي براي شناسايي کليه علل و عوامل اين فاجعه ادامه يافته و مسببين اين اشتباه نابخشودني مورد پيگرد قانوني قرار گرفته و نتايج به استحضار ملت شريف ايران و خانوادههاي قربانيان برسد.

همچنين ضرورت دارد براي رفع نقاط ضعف سامانههاي پدافندي کشور، ترتيبات و تمهيدات لازم اتخاذ گردد تا هرگز چنين فاجعهاي تکرار نشود.

مجدداً ضمن اظهار همدردي با خانوادههاي قربانيان اين حادثه دردناک، براي درگذشتگان از درگاه الهي، غفران و رحمت الهي، و براي بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

حسن روحاني

رئيس جمهوري اسلامي ايران


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3322
تاریخ :1398/10/22 ساعت 10:58:29
تعداد بازدید: 93
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی