گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3240
تاریخ :1398/06/16 ساعت 11:04:55
تعداد بازدید: 265
69 درصد از پروندهها در جزيره هرمز به صلح و سازش ختم شد
email pdf word plus minus reset color
در نتيجه تلاش اعضاي شوراهاي حل اختلاف و برنامهريزي انجام شده در دستگاه قضايي هرمزگان، افزون بر 69 درصد از پروندههاي شوراهاي حل اختلاف جزيره هرمز به صلح و سازش منجر شده است.

عکس اصلی خبر

   در پي مطالبه رياست قوه قضاييه به منظور سرعتبخشي در رسيدگي به مطالبات مردم جزيره هرمز، رييس کل دادگستري استان هرمزگان و جمعي از مسوولان قضايي اين استان روز پنجشنبه با پاي درد دل جزيرهنشينان هرمز نشستند و از نزديک مشکلات مطرح شده را رصد کردند.

   در جريان اين ديدار که در محل مسجد جامع جزيره هرمز برگزار شد و بيش از پنج ساعت به طول انجاميد، هر يک از مراجعان درخواستهاي خود را اعلام کردند و درخصوص رسيدگي به مسائل و مشکلات مطرح شده دستورات لازم صادرشد.

    رئيس کل دادگستري هرمزگان در ابتداي ديدار خود با جزيره نشينان هرمز اظهارداشت: در جريان ملاقاتي که در روزهاي اخير با حجتالاسلام رييسي داشتم وي تاکيد کرد ضمن ديدار با مردم شهيد پرور جزيره هرمز و ابلاغ سلام خود به مرزداران خليج فارس به سرعت و در کوتاهترين زمان ممکن به مطالبات شما مردم اين جزيره رسيدگي شود.علي صالحي ادامه داد: دغدغههاي رييس قوه قضاييه و مطالبات مردم جزيره هرمز را تا حاصل شدن نتيجه نهايي و رفع مشکلات موجود پيگيري خواهيم کرد.

  دسترسي مردم جزيره هرمز به خدمات قضايي فراهم ميشود

   وي خاطرنشان کرد: مطالبات مطرح شده و تصميمهاي گرفته شده در جريان اين ديدار مردمي را به منظور سرعتبخشي در روند رسيدگي به آنها و احقاق حقوق مراجعان با استاندار و ديگر مسوولان استان مطرح خواهد شد.

   رئيس کل دادگستري هرمزگان ابرازداشت: با توجه به الحاق جزيره هرمز به شهرستان بندرعباس، دادگستري استان نيز از طريق ايجاد دفترهاي خدمات الکترونيک قضايي و تقويت و تجهيز شوراي حل اختلاف زمينه را براي دسترسي مردم جزيره هرمز به خدمات قضايي فراهم ميسازد.

    صالحي هدف اصلي از اجراي طرح تحول اداري در دستگاه قضايي را تکريم اربابرجوع عنوان کرد و يادآور شد: دستگاه قضايي استان هرمزگان با تمام توان خود از محروميت زدايي، توسعه زيرساختها و برطرف کردن موانع اشتغال در جزيره هرمز حمايت ميکند.وي گفت: به طور يقين يکي از اصليترين وظايف قوه قضاييه برخورد و مبارزه قاطع و مستمر با فساد بوده و اين مهم نيز از مطالبههاي جدي مقام معظم رهبري از دستگاه قضايي است از اينرو دستگاه قضا نيز وظايف اصلي و انقلابي و ولايي خود را به صورت جدي ادامه ميدهد.

      از گزارشهاي مردمي پيرامون فساد حمايت ميکنيم

   به گفته رييس کل دادگستري هرمزگان، بيترديد تقويت نظارتهاي دروني و اجتماعي، افزايش سلامت کارگزاران، شفافيتگرايي، ترويج فرهنگ وظيفهشناسي، تقويت نهادهاي نظارتي درونسازماني و برونسازماني و احياي حس مسووليتپذيري ميتواند در راستاي مبارزه با مظاهر فساد مثمرثمر باشد.

وي با بيان اينکه مردم در انتظار اقدامهاي اميدبخش دستگاه قضايي هستند، گفت: روند رسيدگي به پرونده اخلالگران اقتصادي، دانه درشتها و رانت خواران از سوي دستگاه قضايي استان هرمزگان ادامه خواهد داشت و گزارش اقدامات دستگاه قضايي به صورت مستمر به مردم ارائه ميشود.

    رييس کل دادگستري هرمزگان در ادامه با بيان اينکه از گزارشهاي مردمي پيرامون فساد حمايت ميکنيم، تاکيد کرد: مردم گزارش تخلفات و فساد را به دستگاه قضايي اطلاع دهند.

    حضور در گلزار شهداي جزيره هرمز و اداي احترام به مقام شامخ شهيدان انقلاب اسلامي، ديدار با امام جمعه، بخشدار، بازديد از شوراي حل اختلاف و طرح هاي در حال اجراي بوم گردي و عمراني بخشي از برنامههاي رييس کل دادگستري استان هرمزگان از جزيره هرمز بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3240
تاریخ :1398/06/16 ساعت 11:04:55
تعداد بازدید: 265
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی