گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 10:12:18
تعداد بازدید: 456
حج بزرگ‌ترين كنگره ساليانه اسلام است
email pdf word plus minus reset color
شیخ ماهیگیر گفت: در اين حج فقير و غني، پادشاه و رعيت، امير و وزير و فرمانگذار، سياه و سفيد، عرب و عجم، استاد و شاگرد، امام و مأموم از اطراف و اكناف جهان اسلام در شكل واحد و برابر مناسكي را در زمان و مكاني معين بجا مي‌آورند و بزرگ‌ترين كنگره ساليانه اسلام تشكيل مي دهند.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، شیخ علی ماهیگیر امام جمعه موقت اهل سنت گوهر دو در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مراسم حج اظهار کرد: حج عبادتي كه در آن حجاج بيت اله‌الحرام فارغ از هر گونه تعلقات دنيوي، در شكل و لباس واحد در كنار هم قرار مي‌گيرند و بندگي و فرمانبرداري خويش را در عين مساوات و برابري مقابل معبود خويش به نمايش مي‌گذارند.

وی اضافه کرد: در اين عبادت منحصربفرد فقير و غني، پادشاه و رعيت، امير و وزير و فرمانگذار، سياه و سفيد، عرب و عجم، استاد و شاگرد، امام و مأموم از اطراف و اكناف جهان اسلام در شكل واحد و برابر مناسكي را در زمان و مكاني معين بجا مي‌آورند و بزرگ‌ترين كنگره ساليانه اسلام تشكيل مي دهند.

شيخ علي ماهي‌گير با اشاره به ميقات زماني حج و ماه شوال و ذي القعده و آمادگي و حركت زائران خانه خدا به سوي سرزمين وحي خاطر نشان کرد: حج هم به دليل قرآني و هم حديثي و هم اجماعي فرض است و به عنوان ركني از اركان اسلام شناخته مي شود كه در صورت تحقق شروط وجوب آن، مي بايست براي اداي آن هم گماشت و اداي آن نشانه كمال اسلام فرد است.

خطيب اين هفته مسجد جامع رسول الله كاشي شهرستان ميناب در بخش ديگري، با اشاره به تلاش يهود و نصارا براي كپي برداري از حج، اظهار کرد: علما حج را شعار انبياء الهي قلمداد نموده كه با ظهور اسلام به عنوان آخرين و كامل‌ترين مكتب و آيين، با مناسكي خاص به عنوان عبادتي كه يك بار در عمر در صورت تحقق شرايط وجوب، انجام مي پذيرد و داراي سوابق، لواحق، مصححات، مفسدات، ارکان، واجبات، آداب و سننی است معرفي شده و در صورت جمع شدن شرايط وجوب در يك فرد و عدم انجام و اداي آن در طول عمر باعث خروج فرد از دايره اسلام و امت محمد صل الله عليه و آله است كه با مرگ ، چه بسا يهودي يا نصراني از دنيا برود.

وی در پايان ضمن تشكر از مسئولين عزيز كشور براي تحقق اين ركن گفت: اهميت حج به دلايل متعدد روشن و هويداست و شركت هم وطنان عزيزمان در اين فريضه بزرگ نشانه پويايي و بالندگي ملت رشيد ايران و تحقق آرمان هاي انقلاب اسلامي است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2782
تاریخ :1396/04/26 ساعت 10:12:18
تعداد بازدید: 456
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی