گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2977
تاریخ :1397/02/25 ساعت 09:13:59
تعداد بازدید: 181
لزوم مقابله باقاچاق سازمان یافته وبرخورد بااخلالگران نظام اقتصادی
email pdf word plus minus reset color
رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم مقابله با قاچاق سازمان یافته و برخورد قانونی با اخلالگران نظام اقتصادی کشور در هرمزگان تاکید کرد.

عکس اصلی خبر

حجت الاسلام محمد صادق اکبری در حاشیه بازدید سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس تأکید کرد: بهبود وضعیت خدمت رسانی، تسهیل مراجعات مردم به واحدهای قضایی و بهره گیری از دادرسی الکترونیک به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان در زمره مهمترین اهداف و برنامههای دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه ،  ضمن دیدار صمیمانه و  رو در رو  با قضات و کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس ، با اعلام رضایت از عملکرد  این مجتمع، دستورات لازم را به منظور تسریع در روند رسیدگی ها و رفاه حال  مراجعین صادر کرد.

وی خطاب به دادستان و دیگر مسئولان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس  با اشاره به سیاست های ابلاغی قوه قضائیه در خصوص ثبت پرونده های قضایی،خواستار برنامه ریزی ، تلاش مضاعف و  کار جهادی به منظور تسریع در روند تحقیقات ، رسیدگی و اجرای احکام شد و در  ادامه بر لزوم توجه ویژه به صیانت از حقوق شهروندی در جریان دادرسی ها تأکید کرد.

حجت الاسلام اکبری در بخش دیگری از بیانات خویش با اشاره به نقش خطیر دادسرا در پاسداری از حریم امنیت مردم بر ضرورت برخورد قانونی و بدون اغماض با مخلان نظم و امنیت عمومی تأکید کرد.

این مقام قضایی همچنین ضمن تشریح آثار  زیانبار پدیده  قاچاق  کالا و ارز بر پیکره اقتصاد کشور ، خواستار اهتمام ویژه  مسئولین دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس به موضوع مقابله با قاچاق سازمان یافته و برخورد قانونی با اخلالگران در نظام اقتصادی کشور شد. 

 رئیس شورای قضایی استان هرمزگان خاطر نشان کرد:یکی از اولویت های  راهبردی دستگاه قضایی استان ،برنامه  ریزی به منظور کاهش زمان رسیدگی ها می باشد  که در همین راستا روند  دادرسی در  بسیاری از حوزه های قضایی  به روز  می باشد و بسیاری از پرونده ها در همان ماه اول ،پس از رسیدگی و صدور حکم به مختومه شدن می انجامند و در برخی از شعب نیز  به لحاظ کثرت و پیچیدگی پرونده ها، لزوم احقاق حق و نیاز به تکمیل تحقیقات ، زمان بیشتری به منظور  رسیدگی  مصروف می گردد.

وی در ادامه تأکید کرد: بهبود وضعیت خدمت رسانی، تسهیل مراجعات مردم به واحدهای قضایی و بهره گیری از دادرسی الکترونیک به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان در زمره مهمترین اهداف و برنامههای دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

 این مقام قضایی ابراز امیدواری کرد : افزایش شعب رسیدگی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس موجبات ارتقاء دقت ،تسریع در روند رسیدگی و کاهش حجم تراکم پرونده ها را فراهم سازد.

شایان ذکر است: در راستای تحقق اهداف برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۷ دادگستری کل استان هرمزگان و به منظور نظارت بر حفظ حقوق شهروندی ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید سر زده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس،ضمن مشاهده روند رسیدگی ها در شعب مختلف این دادسرا، از سوی مسئولین مربوطه در جریان آمار ورودی پرونده و عملکرد این مجتمع قضایی قرار گرفت.

در جریان این دیدار، ابوالفتح ابوالهادی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان ، گزارشی از آمار ، عملکرد و برنامه های دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس ارائه نمود.

همچنین رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تعدادی از مراجعین دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس گفتگو نمود و پس از استماع مطالبات شهروندان ، دستورات لازم را به منظور  رسیدگی به مسائل مطرح شده صادر کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2977
تاریخ :1397/02/25 ساعت 09:13:59
تعداد بازدید: 181
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی