گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2936
تاریخ :1396/11/19 ساعت 08:49:37
تعداد بازدید: 120
حضور جنگنده های کشورهای ثالث خلیج فارس را ناامن کرده است
email pdf word plus minus reset color
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: حضور جنگنده های کشورهای ثالث در خلیج فارس موجب ایجاد ناامنی شده است و نسبت به این موضوع در سازمان ملل دادخواهی خواهیم کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگار مهر، سردار قاسم رضایی در جمع خبرنگاران بیان داشت: حضور شناورهای جنگی و جنگنده های کشورهای ثالث در منطقه خلیج فارس ناامنی و ایجاد خسارات را برای مردم منطقه و کشورهای منطقه در پی داشته است. ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، چه به لحاظ حقوقی و چه معاهداتی این حضور را نمی پذیرد .

فرمانده مرزبانی ناجا عنوان کرد: هیچگاه حضور کشورهای ثالث در منطقه خوش یمن نبوده و برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی موضوع را از مراجع بین المللی به لحاظ حقوقی پیگیری خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد این حضور ناامنی و ترس را در منطقه ایجاد کند .

وی خاطرنشان کرد: مشکلات امروز در منطقه خلیج فارس و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس ناشی از همین تحرکات غیرمنطقی و دخالت کشورهای ثالث در منطقه خلیج فارس است. حضور نامشروع کشورهای غربی مشکلاتی را در یمن و سایر کشورهای منطقه ایجاد کرده است .

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین از افزایش ۹۹ درصدی مقابله با قاچاق کالا و کشفیات بخصوص کالاهای هدف در استان هرمزگان یاد کرد و افزود: بر همین اساس، ارزش ریالی این کشفیات از لحاظ ارزش ۶۶ درصد رشد را نشان می دهد .

سردار رضایی، تبیین راهبردهای مرزبانی، ایجاد روحیه نشاط بین مرزبانان و تقویت حوزه شناورهای گشت دریایی را از مهمترین دلایل افزایش کشفیات کالا در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال برشمرد .

وی با اشاره به تقویت سیستم های اپتیکی و راداری ابرازداشت: عبور غیرمجاز کاهش چشمگیری داشته و برای از بین بردن تخلفات موجود نیز آگاه سازی آحاد جامعه باید در اولویت قرار گیرد .

سردار رضایی تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود کالاهای غیرمجاز، مواد مخدر و اقلام ضد فرهنگی همکاری های خوبی با کشورهای منطقه از جمله امارات، عمان و قطر انجام داده ایم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2936
تاریخ :1396/11/19 ساعت 08:49:37
تعداد بازدید: 120
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی