گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3255
تاریخ :1398/07/16 ساعت 10:41:36
تعداد بازدید: 65
بررسي تعديل مبلغ ريالي تبديل حبس به جزاي نقدي در دولت
email pdf word plus minus reset color
با توجه به گذشت سه سال از آخرين اصلاح مبلغ ريالي براي کاهش ميزان محکوميت محکومان عاجز از پرداخت جزاي نقدي، وزارت دادگستري پيشنهاد اصلاح مبلغ مذکور از 400 هزار به 700 هزار ريال را به دولت ارسال نموده است.

عکس اصلی خبر

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر هيئت دولت، مطابق مفاد ماده (27) قانون مجازات اسلامي، مبلغ ريالي براي کاهش ميزان محکوميت محکومان عاجز از پرداخت جزاي نقدي، روزانه مبلغ 300 هزار ريال تعيين شده است که به استناد ماده (28) همين قانون و به موجب مصوبه مورخ 19 آبان 1395 دولت، به مبلغ 400 هزار ريال تعديل
گرديد.

از آنجايي که به استناد ماده (28) قانون ياد شده، مبلغ مذکور ميبايست هر سه سال و به تناسب نرخ تورم اعلامي از سوي بانک مرکزي بازنگري شود و اکنون اين زمان در حال اتمام است لذا وزارت دادگستري پيشنهاد نموده بر اساس شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي اعلامي از سوي بانک مربوط، مبلغ مذکور به 700 هزار ريال اصلاح شود.

همچنين، طبق مفاد بندهاي (64) و (65) سياست هاي کلي برنامه ششم توسعه درخصوص کاستن از محکوميت حبس و تبديل آن به مجازات هاي جايگزين و بهبود وضعيت زندان ها و بازداشتگاه ها، بازنگري درخصوص مبلغ مورد نظر ضروري به نظر
 مي رسد.

لذا وزارت مورد اشاره، پيشنهاد تعديل مبلغ مذکور را به شرح جدول زير جهت سير مراحل بررسي و تصويب هيئت وزيران ارائه نموده است.

گفتني است، اين درخواست مراحل بررسي خود را در کميسيون لوايح هيئت دولت طي مي کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3255
تاریخ :1398/07/16 ساعت 10:41:36
تعداد بازدید: 65
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی