گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3119
تاریخ :1397/10/22 ساعت 13:40:13
تعداد بازدید: 1131
خطوط مواصلاتي اقيانوس هند با مشارکت نيروي دريايي ايران امنيت خوبي دارد
email pdf word plus minus reset color
فرمانده ناوگروه صلح و دوستي پاکستان گفت: برقراري گشت منطقهاي با مشارکت کشورهاي منطقه بهويژه ايران توانسته است امنيت منطقه و خطوط مواصلاتي در اقيانوس هند را تأمين کند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، دريادار محمد سالم فرمانده ناوگروه صلح و دوستي پاکستان افزود: برقراري گشت منطقهاي با مشارکت کشورهاي منطقه بهويژه ايران توانسته است امنيت منطقه و خطوط مواصلاتي در اقيانوس هند را تأمين کند.

وي با اشاره به اهميت برقراري امنيت در منطقه گفت: دولت پاکستان معتقد به ارتقاء امنيت در منطقه است و در راستاي اين هدف نيروي دريايي پاکستان حضور مداومي را در اقيانوس هند جهت مبارزه با دزدان دريايي دارد.

فرمانده ناوگروه صلح و دوستي پاکستان افزود: روابط ايران و پاکستان ريشهدار بوده و داراي اشتراکات ملي و مذهبي است و همين اشتراکات باعث ايجاد روابط نظامي قابلملاحظهاي بين دو کشور شده بهطوريکه در چند سال اخير بازديدهاي متناوبي از بنادر بندرعباس در ايران و کراچي در پاکستان انجام شده و نيروي دريايي ايران در رزمايش امان نيز حضور داشته است.

دريادار محمد سالم افزود: شدت بخشيدن به فعاليت تجاري در بندر گوادر پاکستان و بندر چابهار ايران و برقراري امنيت دريايي توسط نيروي دريايي دو کشور باعث رونق فعاليتهاي تجاري و شکوفايي اقتصادي دو کشور خواهد شد.

فرمانده منطقه يکم امامت نيروي دريايي ارتش هم در اين مراسم گفت: دو کشور دوست و برادر ايران و پاکستان داراي اشتراکات ديني، ملي و کلامي هستند که اين اشتراکات باعث ارتقا روابط دو کشور خواهد شد.

دريادار دوم مجتبي محمدي افزود: همکاري کشورهاي حاشيه اقيانوس هند بهويژه همکاري دو نيروي دريايي ايران و پاکستان نقش مهمي در يک دريانوردي ايمن در اقيانوس هند خواهد داشت.

وابستگان نظامي کشورهاي ترکيه، آلمان، معاون سفير انگلستان، سفير استراليا، سفير و وابسته نظامي پاکستان در ايران و جمعي از فرماندهان منطقه يکم امامت نيروي دريايي ارتش در ضيافت شام بر روي ناوشکن خيبر ناوگروه پاکستان شرکت کردند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3119
تاریخ :1397/10/22 ساعت 13:40:13
تعداد بازدید: 1131
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی