گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:43:59
تعداد بازدید: 197
تعداد نمایندگان هرمزگان در مجلس ۵۰ درصد کمتر از حد لازم است
email pdf word plus minus reset color
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: تعداد نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی حدود ۵۰ درصد کمتر از حد لازم است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، احمد مرادی در خصوص طرح‌های بررسی شده در کارگروهای کمیسیون شوراها در خصوص بازنگری در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در استان‌هایی مانند هرمزگان تعداد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بسیار اندک است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر براساس قاعده به ازای هر 150 هزار نفر، یک نماینده در مجلس حضور داشته باشد، بیان کرد: بر اساس این قاعده، استان هرمزگان باید 11 نماینده در مجلس شورای اسلامی داشته باشد ولی الان 5 نماینده در مجلس حضور دارند.

وی افرود: براساس این طرح که 40 نماینده اضافه می‌شود، یک نماینده را برای استان هرمزگان دیده‌اند که البته باید در صحن رای گیری شود تا به 6 نفر برسیم.

مرادی با بیان اینکه تعداد نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی حدود 50 درصد کمتر از حد لازم است، ادامه داد: در استان‌های دیگر نیز این مشکل وجود دارد، در این زمینه بنا بر جمعیت و شرایط جغرافیایی حوزه‌های انتخابیه، باید تعداد مناسبی در مجلس حضور داشته باشند تا پیگیر امور مردم باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سطح توقع مردم نیز بالا است و انتظارات به حقی دارند، بیان کرد: مردم  توقعاتی دارند ولی برای پاسخگویی به این توقعات نشان باید تعداد نمایندگان مجلس هر حوزه متناسب با جمعیت و وسعت آن حوزه انتخابیه باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2949
تاریخ :1396/12/13 ساعت 07:43:59
تعداد بازدید: 197
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی