گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3277
تاریخ :1398/08/20 ساعت 09:34:34
تعداد بازدید: 226
معاون سياسي استاندار در گردهمايي فرمانداران و بخشداران غرب هرمزگان: کمترين هزينه انتقال قدرت برگزاري انتخابات است
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان با بيان اينکه انتخابات نقطه اتصال سياست خارجي با سياست داخلي است، گفت: انتخابات در شکل دهي رفتار حوزه بين الملل نسبت به کشور و همچنين در روابط کشور با دنيا تاثير گذار است.

عکس اصلی خبر

سعيد ناجي در گردهمائي فرمانداران و بخشداران حوزه انتخاباتي غرب استان، افزود: انتخابات مي تواند در حوزه سياست بين الملل جايگاه کشور را ارتقاء دهد يا تضعيف کند به همين دليل روند برگزاري انتخابات از اهميت خاصي برخوردار است.

وي انتخابات را تعيين کننده در پيوند زدن مردم با تعيين سرنوشت کشورها دانست و عنوان کرد: انتخابات به درستي نقش مردم در تعيين سرنوشت خود و کشور را نشان مي دهد.

ناجي خاطر نشان کرد: مشارکت و حضور بيشتر مردم در انتخابات نشان از اين دارد که اراده اکثريت مردم در کشور  حاکم خواهد شد و اين وظيفه فرمانداران است که مردم را از حقوق خود آگاه کنند.

وي اضافه کرد: در کنار آماده سازي زير ساختهاي مورد نياز  برگزاري انتخابات، فرمانداران و بخشداران وظيفه انتقال مفهوم و اهميت حضور در پاي صندوق هاي راي به بدنه جامعه و تشويق و ترغيب مردم براي مشارکت حداکثري را دارند.

 معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان آماده سازي زير ساختهاي مورد نياز برگزاري انتخابات و تشويق بدنه جامعه براس حضور حداکثري را دو وظيفه اصلي فرمانداران و بخشداران دانست و گفت: بايد بتوان اين دو وظيفه مهم را به موازات يک ديگر پيش برد و از کمرنگ شدن هر کدام جلوگيري کرد.

ناجي با بيان اينکه کمترين هزينه انتقال قدرت در کشورها برگزاري انتخابات است؛ افزود: برگزاري انتخابات موجب مي شود که قدرت در کشورها با راي و خواسته اکثريت مردم منتقل شود و اين امر براي انتقال قدرت کمترين هزينه را دارد.

وي بر برگزاري انتخابات سالم و بي طرف تاکيد کردو گفت: دقت در عدم واگذاري اختيارات به ويژه در حوزه فرمانداران موجب افزايش سلامت در روند برگزاري انتخابات خواهد شد.

وي تاکيد کرد: رعايت بي طرفي و پرهيز از جانبداري از ضروريات برگزاري انتخابات سالم است که بايد در دستور کار اعضاي هيئت اجرايي قرار گيرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3277
تاریخ :1398/08/20 ساعت 09:34:34
تعداد بازدید: 226
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی